*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
42. ročník najstaršej slovenskej rely štartuje

Krátko pred slávnostným štartom 42. Rallye Tatry ostáva doladiť detaily a splniť príjemné povinnosti. Posádky majú za sebou zoznamovacie jazdy i administratívne a technické preberania. Skôr než absolvujú prvé merané kilometre na mestskom okruhu v Poprade, stretnú sa so svojimi priaznivcami takpovediac zoči-voči.

O sedemnástej hodine v obchodnom centre Max začne autogramiáda s pozvanými súťažiacimi. Všetky posádky sa divákom predvedú v centre mesta, počas slávnostného štartu 42. Rallye Tatry. Ceremoniál na popradskom Námestí sv. Egídia začne o 19:00 hod.

Štartovou rampou by malo prejsť 69 áut. Spomedzi prihlásených posádok tak chýbajú iba dve dvojice – Zeťák/Lasevič (Citroen C2 R2) a Mesarčík/Lejko (Honda Civic).

Neskoro večer, keď slnko nad mestom definitívne zapadne, odštartuje športová časť súťaže mestskou rýchlostnou skúškou. Uskutoční sa na mimoúrovňovej križovatke v smere na Svit, pri hypermarkete Tesco. Štart RS1 je naplánovaný na 22:03 hod. a každá súťažná posádka musí absolvovať štyri okruhy.

„Pre divákov sme pripravili veľmi atraktívny mestský okruh, určený nielen priaznivcom automobilových súťaží, ale aj širokej verejnosti. Na trati bude naraz krúžiť niekoľko áut, navyše za úplnej tmy. Verím, že okruhová skúška zaujme. Vlani sme privítali množstvo divákov a verím, že tohto roku ich bude ešte viac. Zároveň chcem priaznivcov požiadať, aby rešpektovali pokyny organizátorov na trati,“ povedal riaditeľ 42. Rallye Tatry, Stanislav Hanzeli.


Autor: Filip Garaj© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye