*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


Press
Drotár


Osem dní pred štartom Rallye TatryOrganizátorom Rallye Tatry 2012 do štartu tohtoročnej súťaže chýba už iba niekoľko dní. Deň pred uzávierkou podávania prihlášok figuruje na zozname prihlásených 37 posádok do Slovenského rally pohára a 9 posádok, ktoré si zmerajú svoje výkony vo voľnom pohári. Známe sú už trate i časový harmonogram. Do voľného pohára okrem skôr prihlásených dvoch  posádok Loracingu, Lorenčík  - RusnáčikHanuš – Mesarčík, obidve na vozidlách Mitsubishi Lancer EVO X, Petra Herdického na Mitsubishi Lancer, Drotára s Bánocim na Š – Fábii WRC a Tibora Kovacsa na Subaru Impreza RA , pribudli Ladislav Stoklas na VW Polo, posádka ARP enviro Teamu Cireň – Derďák na Mitsubishi Lancer EVO IX, vozidlo CMM - media sport s jazdcom Tomášom Ondrejom na Mitsubishi Lancer EVO IX a tím MR Autosport r.t. bude reprezentovať  Pavol Nagy na Citroene C2 R2 MAX.   

V SRP sa môžeme tešiť na boje medzi Marošom Kysuckým na Seate Ibiza 19 TDI v triede P3, ktorý momentálne vedie celkovo SRP a druhým v celkovom poradí Petrom Haluškom na Seate Ibiza / P3. Z tretieho miesta ich prenasleduje Juraj Kožej na Honde Civic / P2. O dobrý výsledok určite zabojuje aj Peter Danielis jazdiaci na Seate Ibiza. / P3. V SRP sa môžeme tešiť aj na Tomáša Konečného na Honde Civic Type R jazdiaceho pod Loracing Teamom aj vo veľkom majstráku, kde je momentálne v triede N8 na prvom mieste, no teraz bude bojovať o popredné priečky v SRP v triede P3. Nesmieme zabudnúť ani na čisto ženskú posádku Debnárová – Zemanová na Peugeote 206 / P2, ktoré neraz svojim výsledkom  porazili mužské ego. Hoci ide o preteky SRP, posádky v Slovenskom rally pohári  dokazujú, že svojimi výkonmi sú schopný konkurovať aj jazdcom z veľkého majstráku.

Divákom!
Organizátori odporúčajú divákom sledovať rally z bezpečných stanovíšť, ktoré sú pre divákov zvýraznené na mapke aj s fotografiami diváckych miest v ponuke DIVÁCI. Prvá rýchlostná skúška začína  v sobotu 28. júla o 10.00 h. a z tohto dôvodu bude cesta medzi obcami Liptovská Teplička – Kravany a Spišské Bystré – Kvetnica (kameňolom) uzatvorená už od 9.00 h. Po deviatej hodine už nebude možné pre priaznivcov motoristického športu vyjsť svojim vozidlom na trať a obsadiť divácke miesto. Divákom odporúčame zaujať miesta na sledovanie Rallye Tatry v dostatočnom predstihu.

Diváci okolo trate sú povinní, rešpektovat bezpečnostné predpisy, dbať na pokyny usporiadateľov a traťových komisárov. Svojim chovaním nesmú ohroziť priebeh akcie, bezpečnosť svoju, ani iných osôb.

Veríme, že vaša divácka kulisa, podpora a korektný prístup pomôžu k zdárnemu priebehu súťaže. Srdečne vás pozývame na slávnostný štart Rallye Tatry 2012, do Popradu na nám. Sv. Egídia (Onyx), v piatok 27. júla o 18.00h.

Riaditeľstvo súťaže a tlačové stredisko rozložia svoje pracovisko v priestoroch zimného štadióna v Poprade.

Neváhajte nás kontaktovať aj na info@rallyetatry.sk  

 

Autor: Slavomír Petrus


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye