*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Autogramiáda hviezd prilákala rad fanúšikov

Štyridsiatyštvrtý ročník Rallye Tatry 2017 má za sebou úspešnú predohru. V predvečer štartu prebehla v obchodnom centre Forum v Poprade, za účasti zhruba piatich stoviek fanúšikov, autogramiáda najväčších hviezd tatranskej súťaže. Najväčšia pozornosť bola upriamená na bývalého majstra sveta Stiga Blomqvista zo Švédska a trojnásobného víťaza rely v Poprade Leo Pavlíka, päťnásobného československého šampióna. Podpisy rozdali aj predné posádky Majstrovstiev slovenskej republiky, práve tretí diel šampionátu sa koná pod Tatrami.

Diváci mohli vidieť na štartovej rampe auto Mitsubishi Lancer EVO IX, ktoré bude v úlohe predjazdca pilotovať na tratiach rýchlostných skúšok majster sveta z roku 1984 Stig Blomqvist. Málovravný sedemdesiatročný severan bol doslova unesený veľkým záujmom verejnosti a takmer hodinu rozdával podpisy fanúšikom. Takisto Leo Pavlík sa stretol s radom svojich obdivovateľov a s veľkým záujmom sa stretla jeho kniha Od škodovky po quattro. „Po takmer tridsiatich rokoch tu stretávam rad fanúšikov a priateľov. Je to neuskutočné,“ povedal rodák z Kdyně.

S napätím sa očakáva v slovenskom šampionáte duel vedúceho tandemu jazdcov. Pavel Valoušek versus Martin Koči vedú so zhodným bodovým ziskom po dvoch odjazdených pretekoch. „Myšlienkovo i fyzicky som pripravený. Sme radi, že sa to podarilo a štartujeme tu. Trikrát sme boli v Tatrách druhí, tak by som to chcel tento rok prelomiť. Rýchlostné skúšky sú tu nádherné, usporiadatelia si dali záležať. Atmosféra je tu vždy veľmi dobrá a ja mám Rallye Tatry veľmi rád,“ povedal tridsaťosemročný český jazdec, obhajca slovenského titulu, ktorý pôjde vo farbách ICARI Rally Teamu. „Dnes sme testovali a zoznamovali sa s traťami, tie sa nám veľmi páči. Celkovo by som chcel poďakovať organizátorom, všetko je bezchybne zariadené. Vždy tu príde veľa ľudí, teším sa na atmosféru na rýchlostných skúškach. Už tu na autogramiáde je veľa ľudí, to je super,“ uviedol Martin Koči, ktorého bude opäť navigovať skúsený spolujazdec Filip Schovánek z Českej republiky. Na autogramiáde nechýbala ani nestarnúca legenda slovenských motoristického športu a miláčik fanúšikov Igor Drotár. „Rýchlostné skúšky sú tu krásne, zo zákruty do zákruty. Poznáme ich už z Rožňavy, ale s tým rozdielom, že sa všetky idú opačne. Nečakali sme, že sa tu na autogramiáde zíde toľko ľudí, je to úžasné,“ hlásil šesťdesiatdvaročný Prešovčan.

Na čelné priečky pomýšľa aj poľský a slovenský šampión Grzegorz Grzyb. „Na preteky sme pripravení, krátko sme testovali a zajtra dopoludnia nás čaká ešte shakedown. Sledovali sme niekoľko onboard záberov. Prišli sme bojovať o víťazstvo, ale je nám jasné, že v tejto konkurencii to bude veľká bitka. Hlavne chceme byť v sobotu v cieli a výsledok už príde sám. V Poprade je vždy dobre. Mám to tu rád a už som tu dvakrát zvíťazil,“ povedal sympatický poľský jazdec, ktorého bude navigovať Boguslaw Browinski.

Galéria


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye