*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Bitka na čele, Koči doráža na Grzyba, približuje sa aj Ondrej

Sobotňajšie dopoludnie v rámci 44. ročníka Rallye Tatry sa nesie v znamení tuhej bitky na medailových stupňoch. Stále vedie poľská dvojica Grzegorz Grzyb, Boguslav Browinski na vozidle Škoda Fabia R5 z tímu Rufa Šport, ale na chrbát im už dýcha Slovensko-česká posádka Martin Koči, Filip Schovánek (Škoda Fabia R5) z tímu Styllex motorsport, ktorá stráca iba 2,3 sekundy. Počiatočnú stratu sťahujú aj obhajcovia minuloročného víťazstva v Tatrách Tomáš Ondrej, Adam Gomory na vozidle Škoda Fabia WRC, keď po šiestej rýchlostnej skúške predstavuje 10,9 sekundy.

Populárny Srnka vyhral úvodné dve rýchlostné skúšky a pomaly zbiera na svojich súperov sekundu po sekunde. Koči dokázal stiahnuť na Grzyba počas dopoludnia štyri sekundy a priblížil sa na dosah vedúcej priečky. Súboj o víťazstvo v rally pod Tatrami naberá na obrátkach a rozhodne sa až v záverečnej sekcii rýchlostných skúšok. Poradie v elitnej desiatke sa ustálilo a zostalo v rovnakej podobe ako po mestskej nočnej rýchlostnej skúške v Poprade. Najrýchlejším jazdcom na vozidle s poháňanou jednou nápravou zostáva stále Tomáš Fusko na Peugeote, ktorý premáva celkovo na trinástej pozícii.

V súťaži už pokračuje v rámci českého šampionátu 36 posádok z pôvodného počtu 49 na štarte. Kvôli poruche motora neodštartoval do sobotného dňa Jiří Pohlídal (Nissan Micra) z Českej republiky, porucha vyradila Marka Špavelku (Mitsubishi Lancer EVO VI). Pred 5. rýchlostnou skúškou skončil kvôli poruche Michal Leško (Renault Mégane Maxi), ďalej nepokračuje ani Dezider Krajčovič (Škoda 130 LR). Popoludní sú na programe tri rýchlostné skúšky (Mlynky, Hnilec a Bystré). Usporiadatelia museli posunúť z bezpečnostných dôvodov popoludňajší časový harmonogram sobotňajšieho dňa. Dôvodom zmeny je konanie Behu v raji na priecestnej ceste medzi rýchlostnými skúškami.

Poradie po 6. rýchlostnej skúške:


1. Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) 39:11,5 min
2. Koči, Schovánek (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 2,3 s
3. Ondrej, Gömöri (SVK, Škoda Fabia WRC) + 10,9 s
4. Valoušek, Havelková (CZE, Ford Fiesta R5) + 28,5 s
5. Adielsson, Johansson (SWE, Ford Fiesta R5) + 50,9,s
6. Majerčák, Vejačková (SVK, Ford Fiesta R5) + 57,4 s
7. Drotár, Plachý (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 1:57,7 min
8. Német, Szegö (HUN, Ford Fiesta R5) + 2:05,8 min
9. Kukučka, Vejačka (SVK, Ford Fiesta R5) + 2:28,2 min
10. Gavlák, Horniaček (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 2:35,7 min

13. Fusko, Slovák (SVK, Peugeot 208 VTi R2) , 1. miesto 2WD + 4:34,3 min


Roman ORDELT
tlačový tajomník


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye