*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Felix Rosenqvist: Rally je pre mňa nová skúsenosť

V tomto roku sa v úlohe predskokana na Rallye Tatry predstaví hviezda svetového motoršportu Felix Rosenqvist. Po minuloročnej účasti majstra sveta v rally  Stiga Blomqvista je to ďalší Švéd, ktorý sa na rally pod Tatrami predstaví. Felix je dvadsaťšesťročný pilot šampionátu elektrických formúl E a má za sebou účasť aj v ďalších disciplínach nielen formulových monopostov. Účasť severana podporil na Slovensku jeho reklamný partner. Vyspovedali sme vzrastom drobného blondiaka pri autogramiáde súťažných posádok v OC Forum na námestí v Poprade.

Felix Rosenqvist sa narodil 7. novembra 1991 vo švédskom Värnamo a tento rok už druhú sezónu zápasí vo farbách tímu Mahindra Racing vo Formule E. Po veľmi úspešnom štarte do sezóny elektrických formúl si udržuje tretie miesto v priebežnej klasifikácii šampionátu. „Začiatok sezóny vo formule E pre mňa bol úplne skvelý, po prvých niekoľkých pretekoch som viedol priebežné hodnotenie, ale potom sme mali pár technických problémov. Kvôli technike sme tiež odstúpili z vedúcej priečky v pretekoch,“ zhodnotil Felix. V súčasnej dobe obhajuje tretiu priečku v bodovanej klasifikácii, ale nie je to jednoduché, ako sám pripomína. „V posledných pretekoch poklesla naša výkonnosť, čo je momentálne naša najväčšia starosť. Je to ťažké, ale urobím všetko preto, aby sme sa vrátili späť k najvyšším priečkam a ubránili tretie miesto celkovej klasifikácie.“

Felix Rosenqvist už toho má vo svojich dvadsiatich šiestich rokoch veľa za sebou, najmä na okruhových pretekoch. Je európskym majstrom formule 3, dvojnásobný víťaz klasických F3 v kategórii Masters a vraz slávnej Grand Prix v Macau. Ďalej je tiež trojnásobným šampiónom formule Renault v Ázii a Európe. Vyskúšal si tiež vozy DTM a športové vozidlá IMSA v Spojených štátoch. Rally je ale pre neho úplne nová disciplína. „Rally je úplne nová skúsenosť a niečo, čo som si vždy chcel skúsiť. Môj slovenských sponzor zariadil túto možnosť, ale je to len pre zábavu. Jako predjazdec pretekať nebudem. Zo začiatku k tomu budem přistupovat opatrne a postupne sa učiť,“ zveril sa nám s opatrnosťou. „Je to pre mňa veľká zmena, úplne iný druh motoršportu v porovnaní s okruhmi. Je potrebné mať k týmto autám velký rešpekt, zodpovednosť a neurobiť žiadnu chybu, pretože následky môžu byť vážne. Zatiaľ som si vyskúšal shakedown a náramne si to užívam,“zhodnotil s úsmevom na tvári po vyskúšaní Mitsubishi Lancer Evo IX.

Felix nie je na Slovensku prvýkrát, cez svojho sponzora sa sem už raz pozrel. „Musím povedať, že som tu na Slovensku už druhýkrát a je to tu krásne. Veľmi milí a přívětiví ľudia. Zamiloval som si tunajšiu prírodu, je tu nádherne a som rád za možnosť byť tu. A dnes už ide v meste cítiť atmosféra pred rally, ľudia o to majú záujem a užívajú si to,“uzavrel švédsky mladík.

Evžen GARGULÁK    
tlačové stredisko
45. Rallye Tatry 2018


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye