*** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára!

Spojenie českých organizátorov Valašskej rally ValMez a usporiadateľského týmu Rallye Tatry pokračuje 3. ročníkom Tatransko-Valašský pohár 2019. Tatransko-Valašský pohár 2019 (ďalej TVP) má za sebou dva ročníky. Historicky prvým víťazom sa v roku 2017 stal královohradecký Lukáš Matěna, o rok neskôr uspel zlínsky Petr Krajča.

V informáciách k tretiemu ročníku nájdeme viacero noviniek. Usporiadatelmi sú, za Valašskú rally ValMezz spoločnosť Valašská rally s.r.o. a za Rallye Tatry AOS klub Poprad. Do klasifikácie pohára budú započítavané výsledky registrovaných účastníkov v 38. ročníku KOWAX Valašskej rally ValMez 2019 (29. – 31. marca 2019) a v 46. ročníku Rallye Tatry (3. – 5. mája 2019). Usporiadatelia oboch súťaží pokračujú v snahe prilákať na štart a nechať vyniknúť posádky so súťažnými vozidlami slabších objemových tried. Bodový zisk každého účastníka bude súčtom bodov na základe absolútnej klasifikácie registrovaných posádok TVP 2019 a zároveň ich umiestenie vo svojej objemovej triede (v bodovaní zvýhodnené). Nutnosťou je odštartovať minimálne do prvej rýchlostnej skúšky v oboch vypísaných súťažiach.

Účasť v TVP 2019 je pre záujemcov bezplatná. Podmienkou je len nahlásenie záujmu o účasť v rámci registračného formulára na administratívnych preberaniach oboch podnikov. Usporiadatelia účasť podmieňujú iba umiestnením jednej samolepky na bočnej strane súťažného vozidla o veľkosti 30 x 20 cm. „Veríme, že posádky nalákajú k účasti na obidvoch podujatiach zaujímavé ceny, najmä pre víťaznú posádku. Jej bude odpustené štartovné na obe súťaže TVP 2020. Dokonca podľa dohody, prenosné na inú českú či slovenskú posádku. Vzhľadom k zaradeniu súťaže do majstrovstiev Slovenska sme pristúpili k zvýhodneniu účasti na pohári TVP iba pre zahraničné posádky s licenciou mimo ČR a SR. Tie zaplatia na "Valaške" štartovné podľa zvláštnych ustanovení, ale v Poprade budú môcť štartovať bez štartovného (100 % zľava). Aj napriek tomu verím, že si pod Tatry, ako sa už stalo tradíciou, opäť nájde cestu veľký počet českých posádok,“ naznačil šéf organizačného týmu 38. KOWAX Valašskej rally ValMez 2019 Jaromír Tomaštík.

„Sme radi, že po roku budeme môcť pod Tatranskými končiarmi opäť privítať súťažiacich v TVP. Najväčšou novinkou 46. Rallye Tatry je jej zaradenie do kalendára Stredoeurópskej zóny historických automobilov a takisto zaradenie medzi dvojetapové súťaže Slovenského šampionátu. Takže české posádky sú srdečne vítané, tradícia nech napreduje a počet posádok v TVP stúpa,“ doplnil riaditeľ Rallye Tatry Stanislav Hanzeli. Okrem víťazov sa môžu tešiť na zaujímavé ceny aj ďalšie úspešné posádky TVP 2019. Posádky na druhom až štvrtom mieste čakajú okrem pohárov víkendové pobyty na zaujímavých miestach Vysokých Tatier a Moravskosliezskych Beskýd (vždy pre 4 osoby), na piatom a šiestom mieste získajú poháre a autodoplnky.

Víťazi Tatransko-Valašského pohára:
2017: Lukáš Matěna – Lukáš Hlaváč (Mitsubishi Lancer Evo IX)
2018: Petr Krajča – Jan Houšť (Renault Clio)

Odkaz na Propozície Valašsko-Tatranského pohára 2019 a registračný formulár sú cez   informačný kanál 38. KOWAX Valašskej rally ValMez 2019 a TVP 2019 /www.valasskarally.czwww.rallyetatry.sk/, záujemcovia nájdu informácie  tiež na facebookovýchprofiloch oboch súťaží - Valašská Rally ValMez a Rallye Tatry.

38. KOWAX Valašská rally ValMez 2019
tlačový servis
Text: Tomáš Plachý© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye