*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Hlasy jazdcov po 6. rýchlostnej skúške

Pavel Valoušek
(Ford Fiesta R5, štartové číslo 1):
"Sú to veľmi pekné rýchlostné skúšky a konečne sa nám podarili vyriešiť problémy s brzdami, ale teraz už sa ťažko hľadá dôvera v auto. Stále som neistý a skúšam, či to skutočne brzdí. "

Martin Koči (Škoda Fabia R5, štartové číslo 2):
"Je to pekný súboj a veľmi si to užívam, tak to má na rally byť. Veľmi si to užívame a RS sú tu naozaj krásne. Teraz sa nám to tu trochu pretiahlo, tak si aspoň oddýchneme. "

Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia R5, štartové číslo 3):
"Je to ťažký boj, presne ako sme očakávali. Snažíme sa ísť rýchlo a nerobiť chyby. Veľmi chceme vyhrať, tak ešte musíme zabrať. "

Mattias Adielsson (Ford Fiesta R5, štartové číslo 4):
"Teraz máme preskupenie po prvej sekcii dnešného dňa, tak ešte 3 RS do cieľa. Teraz na tej poslednej skúške sa nám podaril dobrý čas, ale stále je to boj o pozíciu. Je to pre nás stále ešte proces učenia. "

Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta R5, štartové číslo 5):
"Ráno sme začali v dobrom tempe a bojujeme s Adielssonem o desatinky. Až na poslednú RS sme stratili trochu viac. Zatiaľ sme spokojní s nastavením auta aj s naším výkonom. "

Tomáš Ondrej (Škoda Fabia WRC, štartovné číslo 7):
"Od rána bojujeme a snažíme sa dotiahnuť na špičku. Dúfal som, že budeme vyhrávať s väčšími odstupmi. Robíme, čo môžeme a veríme do poslednej chvíle, že sa nám podarí vyhrať. Na tomto type tratí máme auto porovnateľné s vozidlami špecifikácie R5, tak môžeme bojovať. "

Tomáš Kukučka (Ford Fiesta R5, štartové číslo 8):
"Asi sme sa zle vyspali, pretože od začiatku sa nemôžeme dostať do tempa. Na týchto skúškach je dobrý asfalt, ktorý výborne drží a stále sa nemôžem v hlave presvedčiť, že to udrží a zrýchliť. "

Igor Drotár (Škoda Fabia R5, štartové číslo 9):
"Je to veľmi dobré, zatiaľ sme spokojní. Držíme si tú našu včerajšiu pozíciu. "

László Német (Ford Fiesta R5, štartové číslo 11):
"Nejdeme tak rýchlo, ako by sme mali a mohli. V niektorých pasážach zbytočne brzdím, aj keď by som mal držať plný plyn. Snažím sa zlepšovať, tak uvidíme, čo bude na posledných troch RS. "

Peter Gavlák (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 12):
"Snažíme sa udržiavať náskok, ktorý máme v našej triede. Ešte nás čakajú 3 skúšky, tak dúfam, že to v poriadku dovezieme do cieľa. Je mi ľúto divákov, keďže sa celý program o hodinu pretiahol, pretože musia čakať pri tratiach na ďalší prejazd. "

Richard Pravda (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 19):
"Išli sme bezpečne, aby sme sa dostali do tempa. V triede sme prepadli na štvrté miesto, ale v servise urobíme ešte nejaké zmeny a dúfam, že v cieli budeme na tretej priečke. "

Tomáš Konečný (Subaru WRX STI, štartové číslo 20):
"Dnes je to lepšie ako včera. Tieto RS sú kratšie, tak sa nám auto nestihne prehriať a ide sa preto dobre. Teraz sa nám prehrievajú len pneumatiky, chcelo by to iné, ktoré nemáme. Zatiaľ sme v tretej triede, tak dúfam, že to aj udržíme. "

Wiesław Ingram (Subaru Impreza STI, štartové číslo 21):
"Na jednom mieste sme vyšli mimo trať a mali sme defekt. Už máme veľkú stratu, tak už len chceme dôjsť do cieľa. "

Tomáš Minarovič (Subaru Impreza WRX-STI N15, štartové číslo 22):
"Snažíme sa doťahovať stratený čas. Zatiaľ sme v triede na piatom mieste so stratou 20 sekúnd, tak dúfam, že to ešte dotiahneme. "

Adam Fabrika (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 23):
"Trate sa nám páčia, ale nemôžeme sa dostať do tempa. Do zvyšku súťaže už budeme len udržiavať odstup, a hlavné je dôjsť do cieľa. "


Evžen Gargulák
Tlačové stredisko


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye