*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
K favoritom Rallye Tatry sa radí Valoušek, Koči, Grzyb a Ondrej

Štyridsiaty štvrtý ročník Rallye Tatry (26. - 27. mája 2017) ponúkne kvalitné štartové pole, ktoré má takmer sedemdesiat posádok. Usporiadateľom z AOS klubu Poprad sa do termínu uzávierky prihlásilo celkom 68 posádok z piatich štátov. Okrem súťažiacich zo Slovenskej republiky sa predstavia posádky z Poľska, Českej republiky, Maďarska a Švédska. K najväčším favoritom legendárnej rely v okolí Popradu a Spišskej Novej Vsi patrí úradujúci slovenských majster, český jazdec Pavel Valoušek (Ford Fiesta R5) a košický Martin Koči (Škoda Fabia R5), vedúci tandem priebežného poradia slovenského šampionátu. K ašprirantom na víťazstvo sa radí ďalej poľský a slovenských šampión Grzegorz Grzyb (obaja Škoda Fabia R5) a obhajca vlaňajšieho prvenstva pod Tatrami Tomáš Ondrej (Škoda Fabia WRC).

"Tohtoročný štartové pole je zložené z veľmi kvalitných jazdcov. Vzhľadom na počet štartujúcich posádok na predchádzajúcich dvoch súťažiach na slovenskom sme mali obavy z počtu prihlásených, avšak nakoniec sa celkový počet aj zásluhou sedemnástich zahraničných posádok dostal takmer k číslu sedemdesiat. Pre fanúšikov máme pripravené dve lahôdky, v prvom rade štart hneď desiatich vozidiel kategórie R5 a ďalej možnosť na vlastné oči vidieť v akcii bývalého majstra sveta Stiga Blomqvista, ktorý pôjde ako predjazdec. Práve tento 70-ročný Švéd bude hlavnou hviezdou aktuálneho ročníka. Nesmieme zabudnúť ani na Bérešovcov, kterých jazda lahodí diváckemu oku a fanúšikovia ich oceňujú pozdĺž rýchlostných skúšok veľkým potleskom," povedal Ing. Stanislav Hanzeli, riaditeľ Rallye Tatry a predseda organizačného výboru.

V rámci tretieho dielu seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) 2017 je prihlásených celkom 59 posádok. Okrem spomínaného kvarteta najväčších favoritov chcú kartami na popredných priečkach zamiešať aj Jaroslav Melichárek, Igor Drotár (obaja Škoda Fabia R5), Vlastimil Majerčák, Tomáš Kukučka alebo švédsky pilot Mattias Adielsson (všetci Ford Fiesta R5). Najpočetnejšie sú v rámci slovenských šampionátu obsadené triedy 2 a 3. V zozname prihlásených sú ďalej maďarský jazdec Német László, Vladimír Hanuš (obaja Ford Fiesta R5), Ján Lipták (Mini Countryman WRC), Peter Gavlák, Tibor Cserhalmi, Peter Deak, Richard Pravda, českí jazdci Lukáš Matěna a Adam Fabrika (všetci Mitsubishi Lancer EVO IX), zatiaľ čo vozidlá Subaru budú riadiťTomáš Konečný, Tomáš Minarovič alebo Poliaci Wiesław Ingram a Slawomir Kurdys.

V hodnotení dvojkoliek, áut s poháňanou jednou nápravou, patrí k favoritom Tomáš Fusko, Martin Kysucký, Miloslav Majerčík, Polák Maciej Jodłowski (všetci Peugeot 208 VTi R2), ďalej Martin Koiš (Ford Fiesta), poľskí jazdci Rafał Pochłopień (Opel Astra) a Radoslaw Pogány (Renault Clio Sport).

Do  hodnotenia Majstrovstiev Slovenska historických automobilov (MSR HA) je prihlásených 5 posádok. Jozef Béreš pôjde na aute Ford Sierra RS Cosworth, jeho syn predvedie efektívne prejazdy s radom šmykov s vozidlom Lada VFTS. Bratislavský jazdec Martin Vaško v premiére predstaví Audi Coupe Quattro.

Slovenský Rally Pohár (SRP) má pred sebou tretí diel a do Popradu prilákal 8 posádok. Najväčšie šance na popredné priečky majú Tomáš Polovka, víťaz z Rožňavy, ďalej Matej Krišanda (obaja Seat Ibiza) a Igor Plichta (Citroën Saxo), ktorý nenašiel premožiteľa v pohárovom hodnotenia pri Rally Prešov. Do Rallyškoly (RŠ) je prihlásený jeden jazdec.

Ďalšie spravodajský servis o 44. Rallye Tatry 2017 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne aj na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na jej facebookovej mutácii.

Roman ORDELT
tlačový tajomník


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye