*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


NOVINKY
Kesko Racing na Rallye Tatry 2018 bez Juraja Kesziho

Trojtýždňová pretekárska šnúra Kesko Racing Teamu pokračuje po kopcových pretekoch v Zaluži a Košiciach najstaršou slovenskou rally súťažou. Tá sa bude konať v Poprade a na jej štart sa postavia aj dve posádky rožňavského tímu.

V zozname prihlásených na 45. Rallye Tatry 2018 figurujú síce tri posádky Kesko Racing Teamu, dnes však už vieme, že na štart sa postavia iba dve z nich. Šéf tímu, Juraj Keszi sa totiž z dôvodu neočakávanej pracovnej cesty do zahraničia nemôže podujatia zúčastniť. Tým pádom mimo hru ostáva aj jeho spolujazdec Ján Šustek a v tímových dielňach ostane zaparkovaný aj jeden zo Seatov Leon TDi.

„Je to škoda, ale rally súťaže nikoho z nás neživia a tak je samozrejme prvoradá robota. A práve v termíne Rallye Tatry mi vyskočila pracovná cesta, ktorú nemôžem odložiť. Chlapci tak do Popradu musia ísť sami, ale určite im to nebude vadiť,“ vysvetlil Juraj Keszi.

Na štart v rámci 45. Rallye Tatry 2018 sa tak vo farbách Kesko Racing teamu predstavia bratia Kamil a Erik Švecoví na Honde Civic TypeR, ale aj Fero Fusko s Jánom Bombom na Seate Leon TDi.

Nielen na túto dvojicu, ale aj na všetkých ostatných účastníkov 45. Rallye Tatry 2018 čaká v Poprade a jeho okolí trať o dĺžke takmer 320 kilometrov. V tomto počte je už započítaných aj osem rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke takmer 95 kilometrov. Štart súťaže je už v piatok 25. mája 2018 od 17:15 hodiny na štartovej rampe, pričom v ten istý deň na súťažiacich čaká aj prvá rýchlostná skúška, ktorou bude mestský okruh so štartom od 21:41 hodiny. Cieľ súťaže bude v sobotu 26. mája 2018 od 16:30 hodiny.

Miro Majláth


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye