*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


NOVINKY
L Racing na 45. Rallye Tatry v silnej zostave

Ani nie týždeň po pretekoch do vrchu na Jahodnej pri Košiciach balia automobilové tímy svoje stany na druhé podujatie sezóny Majstrovstiev Slovenska v rely: na rade je už 45. jubilejná Rallye Tatry. Ambasádorom súťaže je jazdec tímu L Racing Vlastimil Majerčák.

Zoznam prihlásených číta až 60 posádok, medzi nimi hneď štyri posádky pod vlajkou L Racing: milým prekvapením je účasť posádky Vlastimil Majerčák/Pavol Kušnier na Forde Fiesta R5 EVO. Ich tohtoročný program totiž rátal iba so Stredoeurópskou trofejou FIA (FIA CEZ). Vlasto sa stal ambasádorom súťaže a potvrdil tak i svoju ojedinelú tohtoročnú účasť na MSR. Tou ďalšou bude až Rally Košice - ako súčasť FIA CEZ.

Vlastimil Majerčák: Uplynulý víkend som auto úspešne otestoval na pretekoch do vrchu Moris Cup Jahodná. Charakter Jahodnej a drsnosť asfaltu sú podobné ako na Tatrách. Spolu s tímom L Racing sme prijali ponuku od usporiadateľa Rallye Tatry a ako ambasádor podujatia som už absolvoval aj tlačovú konferenciu. Snažíme sa tak podporiť túto súťaž, ktorej úroveň skutočne rastie z roka na rok, čoho svedectvom je aj bohatá štartová listina. Časť tratí poznáme z minuého roka a ďalšie sa pôjdu v opačnom smere. Bude to opäť rýchle a zaujímavé."

Po mimoriadne úspešnom víkende na Jahodnej si Věroslav Cvrček ml. vyskúša po čase tiež slovenskú súťaž. Vo vozidle Škoda Fabia S2000 mu bude sekundovať spolujazdec Petr Novák.

Michaela Debnárová a Lucia Laurincová ako jediná ženská posádka budú na Renaulte Clio v triede 8 zbierať ďalšie cenné skúsenosti.

Účasť Tomáša Fuska s Jakubom Slovákom na vozidle Škoda Fabia R5 je stále vo hviezdach, no v spolupráci s tímom sa určite pokúsia o návrat na rýchlostné skúšky.

Manažér tímu Ján Lipták dodáva: "Dohodli sme sa s usporiadateľmi, že ambasádorom 45. Rallye Tatry bude náš Vlasto Majerčák. Snažíme sa plniť si povinnosti ambasádora v rámci podpory a propagácie podujatia. Všetkým posádkam už teraz držíme palce na tejto tradičnej a čoraz obľúbenejšej súťaži. Pozývame všetkých divákov, aby si ju prišli vychutnať s nami."

Divácky program 45. Rallye Tatry začína tento piatok testovacím "shakedownom" za obcou Šuňava a pokračuje autogramiádou v popradskom OC Forum o 16:30. Nasleduje slávnostný štart o 17:15 pred OC Forum a napokon i prvá rýchlostná skúška RS1 Poprad-okruh o 21:30.

Sobotňajší program pokračuje prvou rýchlostnou skúškou RS2 Huta 1 za Spišskou Novou Vsou o 9:31. Tí najúspešnejší vystúpia na cieľovú rampu po ôsmych rýchlostných skúškach na námestí v Poprade, o 16:00.


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye