*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Laurinc a Krišanda v noci opravovali

Prológ 42. Rallye Tatry preriedil štartové pole. Technické problémy zastavili až sedem súťažných posádok, z nich dve patria do klasifikácie Slovenského Rally Pohára.

Už pred úvodnou rýchlostnou skúškou odstúpil Mário Csente, keď jeho Subaru Impreza WRC opäť odmietlo poslušnosť. Priamo na trati mestského okruhu ostal stáť Ján Laurinc (Renault Clio) i Dezider Krajčovič (Škoda 130 LR).

Peter Jurečka prešiel cieľom okruhu s rozpáleným a dymiacim Nissanon 350Z. Vzápätí odstúpil. Podobne dopadli Mário Grumich (Škoda Fabia), Martin Stoklas (VW Polo) i Matej Krišanda (SEAT Ibiza).

Dvom súťažiacim sa napokon cez noc podarilo techniku opraviť a organizátori im umožnili v sobotu opäť nastúpiť. Ján Laurinc a Matej Krišanda dostali pridelené náhradné časy a pokračujú v súťaži, hoci s výrazným časovým hendikepom.

Pre ostatné dvojice, ktoré v piatok odstúpili, tatranská rely skončila.


Autor: Filip Garaj© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye