*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku

Slovenský šampionát v rally začne premiérovo 38. Kowax Valašská rally Valmez s centrom vo Valašskom Meziříčí na území Slovenskej republiky. Tá sa uskutoční v termíne 29. - 31. marca 2019. V rámci slovenských šampionátu bude každá etapa valašky započítavaná samostatne, účastníci Majstrovstiev Slovenska tak absolvujú dva samostatné podniky. Vedľa súdobých vozov sa valaška započíta aj do Majstrovstiev Slovenska v rally historických automobilov. Slovenským spoluorganizátorom sa stal AOS klub Poprad, ktorý už niekoľko rokov úspešne organizuje Rallye Tatry. A práve tatranská rally je partnerskou súťaží Valašské rally.

Tohtoročný ročník Valašské Rally Valmez má na programe v piatok 29. marca dopoludnia administratívne a technické prebierky v priestoroch Autocentra Lukáš vo Valašskom Meziříčí-Bynině, od 11 hodín prebehne shakedown v priestoroch polygónu Tatra v Kopřivnici. Slávnostné štart sa uskutoční na valašskomeziříčskej námestí v 17 hodín. V piatkový večer je programu úvodnej divácka okruhová špeciálka RZ Valmez - mestská.

V sobotu 30. marca sa pôjde vrátane piatkového prológu celkom 99 ostrých kilometrov počas ôsmich rýchlostných skúšok na úsekoch Valmez - mestská, Fulnek, Odry, Lešná a Tatra I. V nedeľu 31. marca na posádky čaká porcie zostávajúcich 65 ostrých kilometrov na ďalších šiestich rýchlostných skúškach s názvami Bystřička, Juřinka a Tatra II. Prvý posádky sa objaví v cieli poslednej marcovú nedeľu na námestí vo Valašskom Meziříčí v 15:19 hodín. Za sebou budú mať 561 km dlhú trať a 14 rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 164 km. Vedľa Valašského Meziříčí bude rally dianie sústredené do Kopřivnice. V tomto meste na testovacom polygóne spoločnosti Tatra bude umiestnený opäť rozľahlý servisné areál, ale aj priestory uzavretého parkoviska.

Všetky potrebné informácie k Valašské rally sú zverejnené v ZU, ktoré sú umiestnené na oficiálnej stránke www.valasskarally.cz. Na stránke www.sams-asn.sk/prihlaska je spustené prihlasovanie pre všetky posádky so slovenskou licencií. Ako prvá sa prihlásila posádka Branislav Mičko, Peter Baran z tímu Lama Racing na Mitsubishi Lancer IX a ďalej bratia Lukáš a Július Lapdavští vo farbách Subaru Rally Team Komárna s vozidlom Subaru Impreza WRX STi. Uzávierka prihlášok prebehne o nedeľnej polnoci 17. marca.

Ďalšie spravodajský servis v rámci 46. Rallye Tatry 2019 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, ktorá dostane od začiatku apríla novú grafickú podobu a na facebookovom profile tatranské rally.

Roman ORDELT
tlačový tajomník© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye