*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Medailové poradie po piatku: Grzyb, Koči a Ondrej

Po troch rýchlostných skúškach 44. ročníka Rallye Tatry vedie poľská dvojica Grzegorz Grzyb, Boguslav Browinski na vozidle Škoda Fabia R5 z tímu Rufa Sport. Druhá priečka patrí Slovensko-českej posádke Martin Koči, Filip Schovánek (Škoda Fabia R5) z tímu Styllex motorsport so stratou 6,4 sekundy. Na treťom mieste sú obhajcovia minuloročného víťazstva v Tatrách Tomáš Ondrej, Adam Gömöri na vozidle Škoda Fabia WRC, ktorý stráca na vedúcu priečku 16,2 sekundy.

Práve Ondrej vyhral nočný mestský okruh v Poprade, keď porazil vedúce duo Grzyb a Koči. Populárny Srnka sa najrýchlejším časom dostal na tretie miesto, keď prekonal českého jazdca Pavla Valouška. V elitnej desiatke ešte postúpil na deviate miesto Tomáš Kukučka, ktorý preskočil o jednu priečku Petra Gavláka. Najrýchlejšia dvojkolka je Tomáš Fusko na Peugeote, ktorý sa nachádza celkovo na trinástom mieste.

V súťaži pokračuje už len v rámci slovenského šampionátu 40 posádok z pôvodného počtu 49 na štarte. Kvôli technickým problémom neodštartoval do nočnej rýchlostnej skúšky v Poprade Tomáš Bartúněk (Honda Civic Type R), tretiu rýchlostnú skúšku nedokončili kvôli závade Miloslav Majerčák (Peugeot 208) a Andrej Kacvinský (Škoda Fabia).

V sobotu je na programe šesť rýchlostných skúšok na troch úsekoch (Bystré, Mlynky, Hnilec). Na štartové pole čaká porcia 52 ostrých kilometrov. Cieľ rally je na programe v sobotu 27. mája o 15. hodine pred OC Forum v Poprade.

Poradie po 3. rýchlostnej skúške:

1. Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) 25:44,4 miin
2. Koči, Schovánek (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 6,4 s
3. Ondrej, Gömöri (SVK, Škoda Fabia WRC) + 16,2 s
4. Valoušek, Havelková (CZE, Ford Fiesta R5) + 21,5 s  
5. Adielsson, Johansson (SWE, Ford Fiesta R5) + 38,4,s
6. Majerčák, Vejačková (SVK, Ford Fiesta R5) + 39,0 s
7. Drotár, Plachý (SVK/CZE, Škoda Fabia R5) + 1:21,6 min
8. Német, Szegö (HUN, Ford Fiesta R5) + 1:34,1 min
9. Kukučka, Vejačka (SVK, Ford Fiesta R5) + 1:43,3 min
10. Gavlák, Horniaček (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:44,2 min

13. Fusko, Slovák (SVK, Peugeot 208 VTi R2) , 1. místo 2WD   + 3:04,3 min© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye