*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Na shakedowne bol najrýchlejší Grzegorz Grzyb z Poľska

Tohtoročný ročník Rallye Tatry odštartoval počas piatkového dopoludnia testovacou rýchlostnou skúškou na úseku z Hozelca do Úsvitu. Na viac ako troch kilometroch dlhej trati bol najrýchlejší poľský jazdec Grzegorz Grzyb na vozidle Škoda Fabia R5, len o 1,1 sekundy zaostal Mattias Adielsson zo Švédska (Ford Fiesta R5), tretiu najrýchlejšiu zajazdil úradujúci slovenský majster Pavel Valoušek z Českej republiky (Ford Fiesta R5). Shakedown sledovali zástupy fanúšikov rally, videli celkom 76 prejazdov súťažných vozidiel.

Vyjadrenia popredných jazdcov z čela štartového poľa:

Pavel Valoušek (Ford Focus R5, štartové číslo 1): "Ideme s tým autom, s ktorým sme išli už minule a som veľmi rád, že vôbec môžeme štartovať. Rýchlostné skúšky sú naozaj krásne, teším sa na to. "

Martin Koči (Škoda Fabia R5, štartové číslo 2): "Testovali sme už včera a dnes vyskúšame pár vecí. Chceme sa hlavne dobre previezť. "

Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia R5, štartové číslo 3): "Vyhrali sme tu už dvakrát, tak by som rád tento rok vyhral tretíkrát a urobil hetrik. Pripravujeme sa ako obvykle, pred súťažou sme už mali testovací deň a dnes ešte shakedown. Uvidíme, ako to v tejto silnej konkurencii pôjde. "

Mattias Adielsson (Ford Fiesta R5, štartové číslo 4): "Na shakedowne chceme vyskúšať pár nastavení a potom sa rozhodneme, ktoré použijeme. Testovali sme už včera, takže v aute sa cítim už dobre. Trate sú veľmi podobné ako na Rožňave. "

Tomáš Kukučka (Ford Fiesta R5, štartové číslo 8): "V tomto aute sedíme úplne prvýkrát. Toto je nové auto, pretože auto Romana Odložilíka, v ktorom sme mali ísť sa nestihlo po jeho havárii opraviť. Je to síce rovnaká fiesta, ale iného majiteľa, tak musíme popracovať na nastavení. Zatiaľ to všetko vyzerá dobre. Uvidíme, čo na shakedowne vo väčšej rýchlosti. "

Poradie shakedownu (Hozelec - Úsvit): 1. Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) 1: 45,0 min 2. Adielsson, Johansson (SWE, Ford Fiesta R5) 1: 46,1 min 3. Valoušek, Havelková ( CZE, Ford Fiesta R5) 1: 46,5 min

Roman ORDELT
tlačový tajomník


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye