*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Najrýchlejší bol na úvod Poliak Grzegorz Grzyb

Najlepšie vstúpila do 44. ročníka Rallye Tatry poľská dvojica Grzegorz Grzyb, Boguslav Browinski na vozidle Škoda Fabia R5 z tímu Rufa Sport, na druhom mieste je Slovensko-česká posádka Martin Koči, Filip Schovánek takisto na vozidle Škoda Fabia R5 z tímu Styllex motorsport so stratou 4,7 sekundy. Na treťom mieste sú obhajcovia slovenského titulu Pavel Valoušek, Veronika Havelková na aute Ford Fiesta R5, ktorí strácajú na vedúcu priečku 17,5 sekundy.

Štartové pole absolvovalo na úvod dvojnásobný prejazd rýchlostnou skúškou Huta v dĺžke 19,70 km. Pri prvom prejazde boli najrýchlejší zhodným časom Grzyb a Koči, pri druhom prejazde už poľský jazdec porazil svojho konkurenta o spomínaných 4,7 sekundy. Na štvrtom mieste je obhajca minuloročného prvenstva Tomáš Ondrej (Škoda Fabia WRC), ktorý stráca na tretie miesto len 0,3 sekundy! Od piateho miesta sa poskladali v celkovom poradí Mattias Adielsson, Vlastimil Majerčák, Igor Drotár a László Német, Peter Gavlák a najlepšiu desiatku uzatvára Tomáš Kukučka.

V súťaži už pokračuje 43 posádok z pôvodných 49 na štarte. Kvôli technickým problémom odstúpil pred úvodnou rýchlostnou skúškou Martin Stoklas (VW Polo), pri úvodnom prejazde Hutou Polák Rafal Pochlopien (Opel Astra). Na druhý prejazd náročnej rýchlostnej skúšky už nenastúpili Peter Deak (Mitsubishi Lancer EVO IX) a Pavol Cireň (Renault Clio). Pri druhom prejazde Hutou skončili z dôvodu chýb Marián Kekeňák (Mitsubishi Lancer EVO IX) a Václav Klust (Škoda Fabia).

Záver piatkového dňa obstará divácky veľmi atraktívne nočná mestská rýchlostná skúška. Cieľ rally je na programe v sobotu 27. mája o 15. hodine pred OC Forum v Poprade.

Poradie po 2. rýchlostnej skúške:

1.Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) 19: 06,2 min
2. Koči, Schovánek (SVK / CZE, Škoda Fabia R5) + 4,7 s
3. Valoušek, Havelková (CZE, Ford Fiesta R5) + 17,5 s
4. Ondrej, Gömöri (SVK, Škoda Fabia WRC) + 17,8 s
5. Adielsson, Johansson (SWE, Ford Fiesta R5) + 24,2 s
6. Majerčák, Vejačková (SVK, Ford Fiesta R5) + 25,5 s
7. Drotár, Plachý (SVK / CZE, Škoda Fabia R5) + 1: 00,3 min
8. Német, Szegö (HUN, Ford Fiesta R5) + 1: 09,8 min
9. Gavlák, Horniaček (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1: 18,3 min
10. Kukučka, Vejačka (SVK, Ford Fiesta R5) + 1: 23,4 min


Roman ORDELT
tlačový tajomník


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye