Z bohatého archívu Rallye Tatry - časť I. *** Valašsko-Tatranský pohár 2018 *** Rallye Tatry dostalo cenu za najlepšie podujatie roku - v sekcii NOVINKY


PRESS
O tri týždne odštartuje 42. ročník Rallye Tatry

Začali školské prázdniny, ľudia sa tešia na dovolenky, ale medzi nimi je i množstvo fanúšikov motoršportu, ktorí si svoj týždeň ničnerobenia na pláži presunuli na august kvôli blížiacemu sa 42. ročník legendárnej Rallye Tatry. Obľúbené podujatie, ktoré začalo písať svoju históriu v roku 1969 sa bude konať 24. - 25. júla. Organizátori podujatia už zverejnili oficiálne dokumenty a spustili prihlasovanie posádok.

AOS klub Poprad v spolupráci s mestom Poprad a SAMŠ finišujú v príprave pretekov Rallye Tatry, ktoré sú zaradené do seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR), Majstrovstiev Slovenska v rally historických automobilov, Slovenského rally pohára (SRP) a novej klasifikácie, tzv. Rally Legend. Ich súčasťou je aj Rallyškola a zároveň ide o národné podujatie s povolenou zahraničnou účasťou. Novinkou tohto ročníka je pohár Rallye Tatry pre najlepšieho českého jazdca. Na súťažné posádky v slovenskom šampionáte a rovnako tak aj v súťaži „Legiend“ čaká spolu sedem rýchlostných skúšok (RS) v dĺžke 87,4 km. V SRP je pre posádky pripravených 37,6 km „ostrých“ kilometrov v štyroch RS.

Jednoetapové preteky sú rozložené do dvoch dní. Slávnostný štart rely bude v piatok podvečer rovnako ako v minulom roku, na námestí sv. Egídia v Poprade. V ten istý deň bude tatranská rely pokračovať moderovaným, divácky veľmi atraktívnym, nie všetkými jazdcami obľúbeným, mestským okruhom. Štart spomínanej RS Poprad je naplánovaný na 22. hodinu. Diváci, ktorí si nájdu čas a prídu si pozrieť výkony súťažných dvojíc uvidia majstrovstvo pilotov, zdolávanie ostrých zákrut na „ručnej“ a samozrejme aj rozžeravené brzdové kotúče a šľahajúce plamene z výfukov rely špeciálov.     

Preteky budú pokračovať v sobotu ráno. Štart prvého vozidla do RS Šuňava je naplánovaný na 8:40 h. Dĺžka rýchlostnej skúšky je 14,9 km. Po prejdení necelých 8 kilometrov sa vozidlá postavia na štart ďalšej RS Bystré, ktorá má dĺžku rovných 10 km. Po absolvovaní troch prejazdov RS Šuňava a RS Bystré privítame prvé súťažné vozidlo MSR v cieľovej rampe presne o 16. hodine. Víťazné poháre v seriáli SRP si posádky prevezmú z rúk organizátorov v cieľovej rampe od 15.30 h. 

Sprievodnou akciou tatranskej rely bude moderovaná autogramiáda najlepších jazdcov, ktorá sa uskutoční v piatok pred slávnostným štartom v priestoroch ZOC MAX v Poprade. Po uzatvorení prihlasovania bude na oficiálnej stránke pretekov www.rallyetatry.sk spustené internetové hlasovanie o najsympatickejšiu posádku podujatia. Traja vyžrebovaní hlasujúci dostanú od organizátorov vecné ceny s motoristickou tematikou.

Upozornenie pre redaktorov, fotoreportérov a filmové štáby. Pre účasť na 42. ročníku Rallye Tatry je nutné akreditovať sa. Akreditačné pravidlá a akreditačný formulár nájdete na oficiálnej stránke podujatia v sekcii Press.

Slavomír Petrus
Tlačový tajomník
Rallye Tatry 2015
+421 905 703 296
© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye