*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Odštartoval Valašsko-Tatranský pohár v rally

Uplynulý víkend sa skupina 30 ľudí Rally Teamu Poprad a desiatich členov organizačného výboru Rallye Tatry zúčastnila 36. ročníka Valašskej rally.

Na podujatí, ktoré je súčasťou spoločného Valašsko-Tatranského pohára (VTP) v rally, bol aj primátor Popradu Jozef Švagerko, ktorý absolvoval niekoľko oficiálnych stretnutí s vedením mesta Valašské Meziříčí a s predstaviteľmi Ústredného automotoklubu (ÚAMK) v Českej republike. Po stretnutí a spoločnom obede sa „popradská skupina“ odobrala do zámku Žerotínů, kde prebehlo oficiálne otvorenie 36. ročníka Valašskej rally za účasti delegácie z ÚAMK, vedenia mesta Valašské Meziříčí a organizátorov podujatia.

V piatkových podvečerných hodinách sa všetkých 77 prihlásených posádok predstavilo na štartovej rampe na námestí. „Hostesky rozdali medzi ľudí, posádky a súťažné tímy tri tisícky letákov - pozvánok na tatranskú rely. Našu investíciu do promo na Valašsku hodnotím kladne, verím, že sa pod Vysokými Tatrami predstaví aj niekoľko českých posádok štartujúcich na „Valaške“. To je vlastne zámer a podstata vzniku spoločného projektu Valašsko-Tatranského pohára,“ povedal Stanislav Hanzeli, riaditeľ Rallye Tatry 2017. Podmienkou klasifikácie vo VTP je účasť posádky na oboch podnikoch, ako na Valašskej rally, tak i na Rallye Tatry. Po zrátaní bodov z obidvoch podujatí sa určí celkové poradie VTP.   

Pripomíname, že 44. ročník najslávnejšej rely súťaže na Slovensku sa bude konať o dva mesiace 26. - 27. mája. Organizátor súťaže AOS klub Poprad pre súťažné posádky pripravil trať s deviatimi rýchlostnými skúškami, ktoré obsahujú 100 kilometrov meraných úsekov. Trať tatranskej rely povedie cez tri okresy - Poprad, Sp. N. Ves a Rožňava.

Víťazom 36. pokračovania Valašskej rally sa stal majster Európy a niekoľko násobný český šampión Jan Kopecký so spolujazdcom Pavlom Dreslerom na Škode Fabii R5, ktorí „Valašku“ vyhrali po tretí raz v rade. S odstupom jednej minúty za ním skončil Václav Pech s Petrom Uhelom na Forde Fiesta R5. Po napínavom boji do posledných metrov bronzový stupienok s odstupom jednej sekundy na druhých obsadila dvojica Jan Černý - Petr Černohosrký na Škode Fabii R5. Spokojný v cieli Jan Kopecký: „Viedli sme od prvej až po poslednú rýchlostnú skúšku. Dokázali sme opäť vyhrať a tak pokračujeme vo víťaznej sérii. Urobili sme veľmi dôležitý krok k obhajobe titulu a v podobnom duchu skúsime pokračovať aj v ďalších pretekoch“.     

Slavomír PETRUS    
tlačové stredisko
44. Rallye Tatry 2017


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye