*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom

Medzi aktuálne trendy vo svete automobilizmu v posledných rokoch patrí skúmanie možností alternatívnych pohonov, ktoré by mohli v budúcnosti nahradiť spaľovacie motory. Usporiadatelia tatranskej rally z AOS Klub Poprad držia s týmto prúdom krok, v minulom roku v rámci klasickej rally usporiadali premiérovo GREEN RALLYE TATRY pre vozidlá a hybridné autá s kombinovaným spaľovacím a elektrickým pohonom. Po minuloročnom úspešnom ročníku, ktorého sa zúčastnili takmer dve desiatky vozidiel, sa v termíne 3. - 5. mája bude konať 2. ročník GREEN RALLYE TATRY.

Po tratiach sa budú preháňať vozidlá poháňané čisto elektrinou alebo hybridné vozidlá kombinujúce klasický spaľovací motor a elektromotor. Zúčastniť sa môžu iba autá, ktoré sú spôsobilé na prevádzku na bežných cestných komunikáciách. Diváci budú mať jedinečnú príležitosť sledovať posádky nielen domáce, ale aj z Českej republiky vo vozidlách značky Tesla alebo Kia s výlučne elektrickým pohonom a aj stále sa rozširujúce hybridné vozidlá koncernu Toyota. Zaujímavosťou sú neveľmi rozšírené vozidlá Fisker a Zhidou. "Nejde o klasickú rally, ale o jazdu pravidelnosti, pri ktorej posádky absolvujú niektoré z klasických rýchlostných skúšok Rallye Tatry, okorenenú o špeciálne úlohy ako napríklad jazdu zručnosti, ale aj o spoločensko- kultúrne vyžitie v nádhernom tatranskom regióne pod slovenskými veľhorami, spojené s príjemnými gastronomickými zážitkami a relaxáciou vo welness," upresnil Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ rally.

Vlaňajší premiérový ročník v kategórii plne elektricky poháňaných vozidiel zvíťazila česká posádka Lukáš Hataš, Tereza Němcová na vozidle Tesla Model X90D. V kategórii hybridných vozidiel s kombinovaným spaľovacím motorom a elektrickým pohonom bol najlepší Ivan Marton na vozidle Fisker Karma. "Diváci uvidia účastníkov Green Rallye Tatry už v piatok 3. mája pri slávnostnom štarte pred OC Forum na námestí svätého Egídia v Poprade. Elektrické autá budú súťažiť oba víkendové dni v dvoch etapách. V sobotu sa objavia na rýchlostných skúškach Šuňava a Spišské Bystré a večer sa objavia na okruhu v Poprade. V nedeľu pôjdu v smere Magura jednu rýchlostnú skúšku. Pripravený budú mať obed na Štrbskom Plese, pre spoločenské vyžitie plánujeme golf v Malom Slavkove," povedal Peter Oravec, predseda AOS Klub Poprad a tajomník súťaže. Pre divákov to bude opäť jedinečná príležitosť vidieť na slovenských tratiach v akcii techniku, s ktorou sa ako bežní užívatelia stretnú v blízkej budúcnosti čoraz častejšie.

Bližšie informácie nájdete v zvláštnych ustanoveniach, ktoré budú uverejnené začiatkom apríla. Ďalší spravodajský servis v rámci 46. Rallye Tatry 2019 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, ktorá dostane od začiatku apríla novú grafickú podobu a na facebookovom profile tatranská rally.

Roman ORDELT
tlačový tajomník© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye