*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


NOVINKY
Podarí sa RUFA SPORT a Grzybovi obhájiť v Poprade vlaňajšie víťazstvo?

Trojnásobné absolútne víťazstvo z Rallye Tatry má už na konte RUFA SPORT Team a jazdec Grzegorzom Grzyb. Podarí sa im aj teraz postaviť sa na najvyšší stupienok pre víťaza?

Po výbornom štarte do sezóny, keď sa Grzegorzovi Grzybovi a Boguslavovi Browinskemu podarilo vyhrať absolútne úvodné podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally 2018. Následne sa Grzybovi podarilo vyhrať aj úvodné rally podujatie v Poľsku a keď k tomu pripočítame šieste miesto na Rally Islas Canarias, čiže podujatia zaradeného do seriálu FA European Rally Championship, treba jednoznačne konštatovať, že úvod sezóny RUFA SPORT Teamu vyšiel na jednotku. Ak k už spomínaným výkonom pripočítame perfektne zajazdenú práve ukončenú poľskú súťaž 52. Rajd Dolnoślaski 2018, kde Grzegorz počas celej súťaže jasne dominoval, iba v závere prehral o 0,3 sekundy súboj o absolútne víťazstvo, treba konštatovať, že v Poprade bude jednoznačným favoritom na ďalšie víťazstvo.

Druhé kolo slovenského rally šampionátu sa bude konať v dňoch 25. – 26.5.2018 v Poprade na 45. Rallye Tatry 2018. Práve na tejto súťaži už RUFA SPORT spolu s Grzegorzom Grzybom a jeho spolujazdcami v minulosti dosiahol trikrát na najvyššiu priečku pre absolútneho víťaza. Posledný krát sa z takejto pozície tešili na Rallye Tatry vlani a aj preto patria medzi najväčších favoritov na absolútne víťazstvo.

„Máme za sebou neskutočne dobrú súťaž, kde síce Grzegorz štartoval s našou podporou, ale nie pod hlavičkou RUFA SPORT Teamu. Počas celej súťaže Grzegorz spoločne s Robertom Hundlom udával tempo a až do poslednej rýchlostnej skúšky boli vo vedení. Žiaľ nakoniec im patrilo v cieli veľmi tesné druhé miesto, so stratou iba 0,3 sekundy. Ale aj o tom je rally. Samozrejme, rovnako ako na každej inej súťaži, aj do Popradu, na Rallye Tatry ideme bojovať o najvyššie priečky. Grzegorz sa tu divákom predstaví rovnako ako v Prešove, v spolupráci s Boguslawom Browinskim a Škodou Fabia R5 z dielní košického MM Rally Teamu. Dobre vieme, že súťaž bude poriadne náročná nielen z pohľadu rýchlostných skúšok, ale aj konkurencie, ktorá sa pod Tatrami zíde poriadna. Veď iba vozidiel špecifikácie R5 bude na štarte celkovo desať, čiže diváci sa majú na čo tešiť. Verím, že našej posádke sa bude dariť rovnako dobre ako sa jej darilo na podujatiach, ktoré absolvovali v úvode sezóny. Čaká nás ešte pred štartom menší test, kde Grzegorz v spolupráci s mechanikmi doladí Škodu Fabia R5 na popradské trate,“ zhodnotil manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Najstaršia slovenská rally súťaž v tomto roku oslavuje svoje už 45. narodeniny. A to už je poriadne dlhá doba, čiže organizátor sa snažil tomuto faktu podriadiť aj prípravu celej súťaže. Tá odštartuje po povinných preberaniach autogramiádou pozvaných pretekárov, ale aj predstavením súťažných posádok na štartovej rampe od 17:30 hodiny na Námestí sv. Egídia v Poprade v piatok 25.5.2018. Následne na súťažné posádky, ale aj divákov čaká už klasický mestský okruh, čiže prvá rýchlostná skúška, ktorá odštartuje o 21:30 hodine. Na sobotu 26.5.2018 pripravil organizátor sedem rýchlostných skúšok. Tie sa už budú konať mimo Popradu. Po ich absolvovaní príde na rad od 16:00 hodiny slávnostné vyhlásenie víťazov na cieľovej rampe umiestnenej na Nám. Sv. Egídia.

Miro Majláth


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye