*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Pohár pre najlepšiu českú posádku

AOS klub Poprad v spolupráci s mestom Poprad a SAMŠ finišujú v príprave pretekov Rallye Tatry, ktoré sú zaradené do seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR), Majstrovstiev Slovenska v rally historických automobilov, Slovenského rally pohára (SRP) a novej klasifikácie, tzv. Rally Legend. Ich súčasťou je aj Rallyškola a zároveň ide o národné podujatie s povolenou zahraničnou účasťou.

Novinkou usporiadateľov Rallye Tatry 2015 je samostatné vyhodnotenie českých posádok. Tie, okrem poradia v absolútnom poradí a v jednotlivých triedach zabojujú o Pohár pre najlepšiu českú posádku. „Vieme o kvalite českých jazdcov a tímov a bolo by pre nás organizátorov, ako i pre našich fanúšikov veľkým potešením privítať pod Vysokými Tatrami posádky spoza rieky Moravy,“ povedal riaditeľ pretekov Stanislav Hanzeli.

Prvé kroky uskutočnili už na jar počas Valašskej rally 2015, kde im bolo umožnené odprezentovať legendárnu Rallye Tatry, začo patrí veľká vďaka organizátorom Valašskej rally 2015. „Na Morave sme oslovili aj poľské tímy, ktoré našu pozvánku do Tatier prijali, čoho výsledkom je doposiaľ prihlásenie, okrem majstrovskej dvojice Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, ďalších šiestich posádok. Uvedomujeme si, že v termíne konania Rallye Tatry 2015 sa v Česku koná Rally Vyškov, no i naďalej sa budeme, nielen v aktuálnom ročníku snažiť prilákať do Popradu čo najviac vozidiel z Českej republiky,“ skonštatoval riaditeľ pretekov Hanzeli.

Slavomír Petrus
Tlačový tajomník RT 2015
© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye