*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Pokračuje súboj Kočí versus Grzyb, Černý odstúpil

Druhé podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally, ktorým je 45. ročník Rallye Tatry, sa po piatkovom prológu v podobe nočného okruhu v Poprade naplno rozbehlo počas sobotňajšieho dopoludnia. Na čele jazdeckého poľa sa vykrištalizoval dramatický súboj medzi dvojicou Grzegorz Grzyb z Poľska a Martinom Kočím (obaja Škoda Fabia R5). Po štvrtej rýchlostnej skúške vedie s náskokom 15,7 sekundy košický jazdec. Na treťom mieste je prekvapivo László Német z Maďarska, jazdiaci takisto na Fabii R5. Po úvodnej rýchlostnej skúške Huta odstúpil jeden z favoritov súťaže Jan Černý z Českej republiky kvôli zdravotným problémom spolujazdca. Štartové pole potrápil v úvodnej časti rýchlostnej skúšky Vikartovce hustý dážď a lotériou sa stalo správné obutie pneumatik.

Do sobotňajšieho dopoludnia sa najlepšie prebudil Kočí, ktorý vyhral prvý prejazd rýchlostnou skúškou Huta, keď na Grzyba získal 7,4 sekundy. Skvelý štart mal do soboty Majerčák, který sa zaskvel tretím časom. Maďar Német zajazdil štvrtý čas, darilo sa aj Melichárekovi a Gavlákovi. Vo výborných časoch pokračoval aj Jozef Béreš jr. s produkčným vozidlom Mitsubishi. Na krátkej rýchlostnej skúške Poprad bol najrýchlejším jazdcom pre zmenu Grzyb, keď Kočí zajazdil štvrtý čas s odstupom 3,5 sekundy. Na úseku Vikartovce jazdca potrápil hustý dážď, zatiahol opäť Kočí a navýšil svoj náskok. Vo výborných výkonoch pokračovali Melichárek a Németh. Sľubné časy zašli tiež Gavlák, Kukučka a Majerčák. Z favoritov odstúpil ešte před štartom úvodnej sobotňajšej rýchlostnej skúšky skúsený Igor Drotár (Ford Fiesta R5) kvôli technickým problémom, na úseku Huta zastavil kvôli poruche Tomáš Ondrej (Škoda Fabia R5) a po desaťminútovej strate už neodštartoval do tretej rýchlostnej skúšky.

V hodnotení dvojkoliek (vozidiel s jednou poháňanou nápravou) zostáva medailové poradie totožné ako po nočnom okruhu. S viac ako polminútovým náskokom vedie český jazdec Egon Smékal (Citroën DS3 R3T Max), druhý je Martin Kysucký (Peugeot 208 R2) a tretiu priečku obsadil Rafal Pochlopien z Poľska (Opel Astra).

Priebežné poradie po 4. rýchlostnej skúške

1. Koči, Mozner jr. (SVK, Škoda Fabia R5) 26:23,5 min
2. Grzyb, Browinski (POL, Škoda Fabia R5) + 15,7 s
3. Német, Szegö (HUN, Škoda Fabia R5) + 52,4 s
4. J. Melichárek, E. Melichárek (SVK, Ford Fiesta R5) + 1:02,9 min
5. Majerčák, Kušnier (SVK, Ford Fiesta R5) + 1:12,6 min
6. Béreš jr., Šintal (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 1:29,9 min
7. Gavlák, Horniaček (SVK, Škoda Fabia R5) + 1:38,9 min
8. Kukučka, Vejačka (SVK, Škoda Fabia WRC) + 1:49,8 min
9. Chwist, Arena (POL/ITA, Hyundai i20 R5) + 2:04,0 min
10. Cvrček, Novák (CZE, Škoda Fabia S2000) + 2:20,4 min

11. Smékal, Němcová (CZE, Citroën DS3 R3T Max) + 3:10,0 min

Roman ORDELT
tlačový tajomník
45. Rallye Tatry 2018


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye