*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Pred 43. ročníkom Rallye Tatry oficiálny shakedown

Tohtoročný 43. ročník legendárnej Rallye Tatry sa uskutoční v dňoch 22. - 23. júla a opäť bude súčasťou Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR), Slovenského rally pohára (SRP), Rally Legend, jej súčasťou je aj Rallyškola a zároveň pôjde o národné podujatie s povolenou zahraničnou účasťou. Hoci štart prvej rýchlostnej skúšky je naplánovaný na piatok večer, prvé ostré kilometre absolvujú posádky na nemenej atraktívnom predsúťažnom testovaní tzv. Shakedown už v piatok dopoludnia.

Čo je shakedown a k čomu je dobrý?
Súťažné vozidlo je treba pred pretekmi vyskúšať, nastaviť auto na aktuálne podmienky konkrétnej trate, prejsť niekoľko tzv. ostrých kilometrov, jednoducho doladiť pred samotnou súťažou. Do slovenčiny by sa dal pojem shakedown preložiť ako testovacia jazda. S týmto pojmom sa stretneme pri rally i pretekoch F1 a pod. Zatiaľ čo pri rally je shakedown akousi atraktívnou testovacou rýchlostnou skúškou, ktorú absolvujú samotné súťažné posádky, pri F1 často slúži iba pre testovanie nastavenia vozidla na aktuálny okruh a monopost pilotujú väčšinou iba testovací jazdci.

Prvé ostré kilometre už v piatok dopoludnia
Shakedown pred 43. Rallye Tatry je naplánovaný na piatok 22. júla od 10.00 do 13.00 h na miestnej komunikácii a na uzavretej cestnej komunikácii Poprad - Spišské Bystré. Trasa povedie od malého kameňolomu pri Poprade - Kvetnici, okolo záhradiek, policajnej strelnice a okolo vojenského objektu vedľa štátnej cesty Poprad - Sp. Bystré. Cieľ shakedownu je pri rómskej osade „Podlesok“ pred obcou Sp. Bystré.

Shakedown prístupný aj pre divákov
Testovanie je verejne prístupné novinárom aj širokej verejnosti. Odporúčané divácke miesta sú dve. Koniec cyklistického chodníka v smere od sídliska Juh III v Poprade ku policajnej strelnici a druhé divácke miesto je pri vyššie uvedenom vojenskom objekte. Zabezpečenie celej trasy bude tak, ako na riadnej rýchlostnej skúške, s prítomnosťou činovníkov rally, traťových komisárov, časomeračov, zdravotníckej asistencie a pod. Upozorňujeme, že z Popradu do obce Sp. Bystré a späť sa v čase konania testovacej jazdy dostanete obchádzkou, ktorá vedie cez Hranovnicu.

Slavomír Petrus
Tlačové stredisko
Rallye Tatry 2016        

 


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye