*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


NOVINKY
Predstavujeme Valašsko-Tatranský pohár 2018

37. ročník KOWAX Valašská rally ValMez nezaháji iba Majstrovstvá Českej republiky v rally pre rok 2018. Jej súčasťou bude aj II. ročník Valašsko-Tatranského pohára 2018. Usporiadateľmi za Valašskú rally ValMez je spoločnosť JTRT pro s.r.o a za Rallye Tatry AOS klub Poprad. Valašsko-Tatranský pohár 2018 (VTP) vychádza z minuloročného formátu. Do celkového hodnotenia sa započítajú výsledky posádok z obidvoch etáp 37. KOWAX Valašskej rally ValMez 2018 a z celkovej klasifikácie Rallye Tatry.

Registrácia posádok pre VTP 2018 je bezplatná. Podmienkou je iba nahlásenie záujmu o účasť v rámci registračného formulára, prípadne do oficiálneho času ukončenia administratívneho preberania. Usporiadatelia podmieňujú účasť aj umiestnením dvoch samolepiek na bočnú stranu súťažného vozidla o veľkosti 30x20 cm. "Slovenské posádky zaplatia na Valašskej rally polovičné štartovné. Rovnaké podmienky budú mať aj české dvojice štartujúce na Valaške a koncom mája aj na 45. ročníku Rallye Tatry v Poprade. Ešte lepšie na tom budú zahraničné posádky s licenciou krajín EU (okrem ČR a SR). Tí zaplatia na Valaške štartovné podľa ZU, ale v Poprade budú môcť štartovať bez poplatku za štartovné - 100% zľava, priblížil výhody pre účastníkov VTP 2018 šéf organizačného tímu 37. KOWAX Valašskej rally ValMez 2018 Jaromír Tomaštík.

K drobným úpravám došlo pri hodnotení VTP 2018. Ani to však neuberá šanciam na úspech posádkam v nižších objemových triedach, práve naopak.  Bodový zisk každého účastníka (v každom z troch uvedených podnikov) bude súčtom bodov na základe absolútnej klasifikácie registrovaných posádok VTP 2018 a zároveň ich umiestnenie vo svojej objemovej triede. "Už vlani sme prezentovali snahu, aby bol VTP atraktívny pre celé štartové pole. Príťažlivý bude hlavne pre štartujúcich so slabšími vozidlami. Pre množstvo z nich môže byť štart na Valaške a zároveň na Rallye Tatry zaujímavým sprestrením sezóny a možnosťou ako získať nové skúsenosti," dodal Jaromír Tomaštík.

"Vážime si rozhodnutie organizačného tímu Valašskej rally pokračovať v snahe pritiahnuť na Moravu viac slovenských posádok a naopak pod Vysoké Tatry väčší počet českých tímov. Valašská rally a Rallye Tatry majú v motoristickom športe stále cveng a verím, že takto to vnímajú aj pretekári. Štart na Valašsko-Tatranskom pohári bude pre zúčastnené posádky okrem zisku hodnotných cien aj vecou vysokej prestíže. Nakoniec, 44. ročník Rallye Tatry, bol vyhodnotený ako najlepšie podujatie roku 2017 v meste Poprad," poznamenal riaditeľ Rallye Tatry Stanislav Hanzeli.

Takmer rovnaký zostáva prehľad cien a prémií pre najúspešnejšie posádky VTP 2018. Víťazná dvojica sa môže tešiť na týždňový pobyt v Chorvátsku (pre 4 osoby), pre ďalších na druhom až štvrtom mieste sú pripravené víkendové pobyty na zaujímavých miestach vo Vysokých Tatrách. Posádky na piatom a šiestom mieste získajú poháre a autodoplnky.
Propozície Valašsko-Tatranského pohára 2018
http://valasskarally.cz/data/home/media/dokumenty2018/VTP-2018-PROPOZICE.pdf

Ďalšie informácie nájdete aj na oficiálnych stránkach podujatí www.valasskarally.cz a www.rallyetatry.sk a takisto na facebookových profiloch obidvoch súťaží - Valašská Rally ValMez a Rallye Tatry.

tlačový servis 37. KOWAX Valašská rally ValMez 2018.© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye