*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS




Prvý ročník Green Rallye Tatry

Aktuálne trendy vo svete automobilizmu velia mimo klasických spaľovacích tiež nové alternatívne možnosti pohonného ústrojenstva. Usporiadatelia rally pod Tatrami sa k tomuto smeru pridávajú a rozhodli sa usporiadať premiérovú jazdu pravidelnosti vozidiel s hybridným alebo plne elektrickým pohonom. Vo svete už nejakú dobu existuje Svetový pohár FIA Alternative Energies Cup, ktorému sa táto súťaž pod názvom 1. GREEN RALLYE Tatry 2018 podobá.

Názov by síce mohol zvádzať k tomu, že sa jedná o klasickú rally, ale v tomto prípade sa jedná len o jazdu pravidelnosti. Tieto vozidlá prejdú niektoré z tratí rýchlostných skúšok, ktoré budú spestrené o špeciálne úlohy ako napríklad jazda zručnosti a spoločensko-kultúrne vyžitie v nádhernom tatranskom regióne spojené s príjemnými gastronomickými zážitkami alebo relaxáciou vo wellness.

Po tratiach sa budú preháňať vozidlá poháňané čisto elektrickou energiou alebo hybridné vozidlá kombinujúce klasický spaľovací motor a elektromotor. Môžu sa zúčastniť iba autá, ktoré sú spôsobilé na prevádzku na bežných cestných komunikáciách. Diváci budú mať jedinečnú príležitosť sledovať posádky nielen domáce, ale aj z Českej republiky vo vozidlách značky Tesla alebo Kia s výlučne elektrickým pohonom, ale tiež stále sa rozširujúce hybridné vozidlá koncernu Toyota. Zaujímavosťou budú nie veľmi rozšírené vozidlá Fisker a Zhidou.

Slávnostný štart do vôbec prvého ročníka Green Rally Tatry 2018 prebehne v piatok o 17:15 na Námestí sv.Egídia pri OC Forum a bude pokračovať večer na okruhu v uliciach Popradu. V sobotu potom prejazd druhej rýchlostnej skúšky a špeciálne disciplíny na zručnosť. Vyhlásenie prebehne v sobotu od 16 hodiny na rovnakom mieste ako štart.

Evžen GARGULÁK
tlačové stredisko
45. Rallye Tatry 2018










© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye