*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Rallye Tatry odštartuje už o niekoľko dní

AOS klub Poprad v spolupráci s mestom Poprad a SAMŠ finišujú v príprave pretekov Rallye Tatry, (24. - 25. júla) ktoré sú zaradené do seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR), Majstrovstiev Slovenska v rally historických automobilov, Slovenského rally pohára (SRP) a novej klasifikácie, tzv. Rally Legend. Ich súčasťou je aj Rallyškola a zároveň ide o národné podujatie s povolenou zahraničnou účasťou.

Koho uvidíme na štarte

Prihlásiť sa na 42. ročník Rallye Tatry mali súťažné posádky a ich tímy možnosť do nedele 12. júla. Do tohto termínu sa prihlásilo spolu 70 posádok, ktoré budú súperiť o body a o víťazné poháre do seriálu MSR, SRP a Rally Legend. Diváci sa môžu tešiť na sedem vozidiel špecifikácie WRC, ktoré budú pilotovať jazdci ako Grzegorz Grzyb (Ford Fiesta RS) - aktuálny majster Slovenska, Tomáš Ondrej (Škoda Fábia WRC) - víťaz Rallye Tatry z roku 2012, Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS) - víťaz z roku 2013, Jozef Béreš (Mini country man WRC) - víťaz z roku 2014 a Igor Drotár (Citroen DS 3 WRC) - víťaz z roku 1997. Spomínanú päticu dopĺňa Mário Csente na Subaru Impreza WRC a Tomáš Kukučka takisto
na Subaru Impreza WRC.

Z podtatranských posádok sa okrem iných aj svojim priateľom a fanúšikom predstavia bratia Jozef a Michal Vallušovci na Renaulte Clio, posádka Martin a Ján Dudžákovci na Škode 130 LR, Michal Leško - Nikola Jankulíková na Renaulte Mégane, Martin Stoklas - Anton Volák na WV Polo a Pavel Kravárik – Miroslav Reľovský na WV Golf I. Zo spolujazdcov to bude Slavomír Harabín, ktorý bude navigovať Vladimíra Hanuša vo vozidle Mitsubishi EVO X a Emil Horniaček Petra Gavláka na Mitsubishi EVO IX.

Súťažné pole nám vďaka voľnému termínu rely v Poľsku spestrí osem súťažných dvojíc od našich susedov spoza severnej hranice. Svoje majstrovstvo sa nám vo svojej premiére na Slovensku chystá ukázať nórska dvojica Petter Kristiansen - Ole Kristian Brennum. Súťažiť budú za slovenský tím KM Racing Slovakia na Mitsubishi EVO IX.

Divácka súťaž

Organizátori pripravili pre svojich fanúšikov hlasovaciu súťaž o najsympatickejšiu posádku Rallye Tatry 2015. Bližšie informácie o podmienkach hlasovania sú zverejnené na oficiálnej stránke podujatia Rallye Tatry v sekcii Súťaž. Traja vyžrebovaní fanúšikovia získajú vecné ceny od firmy IGI auto. Naprázdno neodíde ani víťazná posádka v hlasovaní fanúšikov. Po skončení hlasovania im bude dodatočne odovzdaný pohár s podtitulom - Najsympatickejšia posádka Rallye Tatry 2015.

Slavomír Petrus
Tlačový tajomník
Rallye Tatry 2015© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye