*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Rallye Tatry sa blíži, štart už koncom mája!

Iba šestnásť dní zostáva do štartu najstaršej automobilovej súťaže na Slovensku. Štyridsiatyštvrtý ročník legendárnej Rallye Tatry sa uskutoční v posledný májový víkend 26. - 27. mája 2017. Usporiadatelia z AOS Klubu Poprad pripravili náročnú rely, ktorá je rozdelená do dvoch dní a okrem obľúbeného mestského nočného okruhu v Poprade zavítajú rýchlostnej skúšky po deviatich rokoch aj do okolia Spišskej Novej Vsi. Pôjde o tretie kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky (MSR), Majstrovstiev Slovenska historických automobilov (MSR HA), Slovenského Rally Pohára (SRP) a je súčasťou Tatransko-Valašského pohára, ktorý odštartoval v rámci Valašskej rally koncom marca v Českej republike.

Prípravy popradskej rely finišujú. V minulých dňoch sa konalo pravidelné zasadnutie organizačného výboru, kde sa riešili posledné detaily pred štartom súťaže. Koncom apríla boli schválené a vydané osobitné ustanovenia a odtajnená trať aktuálneho ročníka, ktorá zavíta aj do nádherného prostredia Hornádskej doliny a Slovenského raja. Rallye Tatry meria celkom 434 km a obsahuje 9 rýchlostných skúšok na piatich úsekoch v celkovej dĺžke 103 km. Rýchlostné skúšky s názvami Huta (dĺžka 19,60 km), Poprad - okruh (9,60 km), Bystré (5,00 km), Mlynky (8,25 km) a Hnilec (13,60 km) dokonale preveria pripravenosť štartového poľa. Usporiadatelia predpokladajú účasť približne 60 posádok, májový termín konania tatranskej rely má prilákať okrem domácich posádok aj súťažiacich z Českej republiky, Poľska, Maďarska a ďalších štátov. Uzávierka prihlášok je stanovená na pondelok 15. mája, pričom s redukovaným vkladom už v piatok 12. mája.

Registrácia súťažiacich na obhliadku trate a výdaj itinerárov začne už vo štvrtok 25. mája a potrvá až do nasledujúceho dňa do 15. hodiny. Technické preberanie sa uskutoční v piatok 26. mája od 7. do 13 hodiny v areáli bývalých kasární na popradskom sídlisku Západ, kde bude umiestnené aj servisné parkovisko. Shakedown, čiže testovacia rýchlostná skúška, prebehne počas piatkového dopoludnia od 10. do 13. hodiny na účelovej komunikácii od obce Hozelec, cez Úsvit smerom do Popradu. Súťažné tímy odštartujú do súťaže na slávnostnej rampe od 16.18 h z Námestia sv. Egídia pri obchodnom centre Forum. Cieľ súťaže a rozdelenie cien prebehne na rovnakom mieste v sobotu 27. mája od 15.  hodiny.  Novinkou je umiestnenie riaditeľstva súťaže do reprezentatívnych priestorov Národného tréningového centra (NTC) Slovenského futbalového zväzu vedľa Aquacity Poprad.

Ďalšie spravodajský servis o 44. Rallye Tatry 2017 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne aj na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovej mutácii.

Roman Ordelt
tlačový tajomník
Rallye Tatry 2017


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye