*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Slávnostný štart zmáčal májový dážď

Do jubilejného štartu 45. ročníka Rallye Tatry 2018 odštartovalo celkom 67 posádok z piatich štátov. V rámci majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) sa predstaví 52 posádok, v hodnotení Slovenského rally pohára (SRP) pôjde 14 posádok a 1 súťažné dvojica štartuje v rámci Rally školy. V rámci sprievodného programu prebieha aj 1. ročník Green Rallye Tatry pre vozidlá s elektrickým pohonom, kde sa prihlásilo celkom 16 vozidiel.

Priestor pred obchodným centrom Forum na námestí svätého Egídia zaplavili tisícky fanúšikov. Ako prví zišli zo štartovej rampy trojnásobní víťazi tatranskej rally a obhajcovia prvenstva Grzegorz Grzyb, Boguslaw Browinski na vozidle Škoda Fabia R5 a potom ďalších 66 súťažných dvojíc zo Slovenska, Českej republiky, Poľska Maďarska a Talianska. Slavnostný štart sledovali tisícky fanúšikov, ktoré neodradil ani vytrvalý májový dážď. Najlepšie posádky poslali na náročnú trať Milan Majerský – župan Prešovského kraja, Jozef Švagerko – primátor mesta Popradu a Juraj Smierčian – prezident Ústredného automotoklubu (ÚAMK) Slovenské republiky.

Jeden z horúcich favoritov Martin Koči (Škoda Fabia R5) pred štartom uviedol: "Včera sme mali veľký test, tak sme shakedown nešli a pripravovali sme sa na prvú RS. Po dlhšej pauze zase v aute, tak už sa teším. Trate sú krásne, tak si rally užijeme."Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta R5), víťaz tatranskej súťaže z roku 2013, pre zmenu predstavil nový dizajn vozidla a povedal: "Už sa nemožem dočkať nočnej mestskej RS, očakávame veľké množstvá ľudí, čo sa potvrdzuje aj napriek nepriaznivému počasiu. Veľmi sa tešíme a je dôležité začat dobre, aby sme mali dobrú východiskovú pozíciu pre zajtrajšok.“

K favoritom v hodnotení vozov s jednou poháňanou nápravou patrí český jazdec Egon Smékal (Citroën DS3 R3T Max): "Štartujeme na Slovensku tento rok prvýkrát a pôjdeme celý seriál. Páči sa nám tu a cítime sa tu ako doma. Uvidíme, ako vyjde počasie, ale nech je radšej sucho alebo mokro. S tratí sme spokojní, Huta je veľmi ťažká skúška a náročná predovšetkým na brzdy. Vikartovce sú rýchle, ale technické podobne ako krátky úsek pri Poprade. Už sa tešíme."

Štartové pole v rámci slovenského šampionátu čaká 318 km dlhá trať, ktorá je spestrená ôsmimi rýchlostnými skúškami na štyroch úsekoch v celkovej dĺžke 95 km. Cieľ rally je na programe v sobotu 26. mája o 16:30 pred OC Forum.

Roman ORDELT  
tlačový tajomník
45. Rallye Tatry 2018


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye