*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


NOVÉ TECHNOLÓGIE
Svet technológii vstupuje do rally

Už niekoľko rokov sa organizátori automobilových súťaží snažia prilákať divákov k tratiam jednotlivých podujatí a pripravujú pre nich aj rôzne materiály – bulletiny, letáky, sms správy, aby čo najviac nasiakli neopísateľnou atmosférou kráľovskej disciplíny rally. Ako sme už naznačili prvými krokmi boli bulletiny, ktoré sú aj teraz neoddeliteľnou súčasťou sa do popredia tlačia nové a nové technológie. Pri nich už dokážeme sledovať súťaže online a svojím spôsobom nemusíme opustiť domáce pohodlie obývačky a prostredníctvom mobilnej aplikácie Rally4now môžete sledovať v reálnom čase výsledky súťaží majstrovstiev sveta WRC, ERC, český šampionát a najnovšie už aj slovenský. V závere uplynulého roka uzrela svetlo sveta nová mobilná aplikácia, ktorá je venovaná fanúšikom rally a nielen im, aby si mohli nerušene sledovať svoju obľúbenú rally. Vďaka patrí aplikácii Rally4now, ktorej partnerom na Slovensku je Rally komisia SAMŠ. Vďaka nej teda budete mať prehľad o výsledkoch, ako aj aktuálnych správ z danej súťaži. Po prvý raz teda môžeme všetci takýmto spôsobom sledovať aj Rallye Tatry, ktorá sa uskutoční 24. – 25. 7. 2015. Pre slovenské súťaže ako aj tú najbližšiu sú pripravené mapy tratí, fotografie diváckych miest, ako aj sprievodca podujatím s podrobným časovým rozpisom. Na divácke miesto vás zavedie navigácia vytvorená v spolupráci s aplikáciou Waze. Tá zohľadňuje uzávierky miestnych komunikácii a tak bude váš presun z jedného diváckeho miesta na druhé dostatočne rýchly a  bezpečný bez blúdenia v zakázaných zónach. Prvé informácie o našej súťaží už sú v danej aplikácii, počas samotnej rally v nej budú zobrazené online výsledky jednotlivých rýchlostných skúšok, aktuálny jej priebeh s časmi posádok a ich grafickým porovnaním. Chýbať nebudú ani flešové správy od jazdcov, či doplňujúce informácie organizátorov o aktuálnej situácii samotnej súťaže.

Veríme, že aplikácia Rally4now sa stane vaším veľmi dobrým pomocníkom pri sledovaní nielen slovenských súťaží, ale aj ostatných. Využívať ju môžete na smartfónoch, tabletoch Android a Apple. Stiahnuť si ju môžete na adrese www.rally4now.com/sk/ a stále je ponúkaná bezplatne.

Tlačové stredisko Rallye Tatry
© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye