*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Tisícky divákov sledovali slávnostný štart

Celkom 49 posádok z piatich štátov odštartovalo v rámci majstrovstiev Slovenskej republiky do 44. ročníka Rallye Tatry 2017. Priestor pred obchodným centrom Forum v Poprade zaplavili tisícky nadšených fanúšikov rallyšportu. Ako prví zišli zo štartovej rampy úradujúci majstri Slovenska Pavel Valoušek, Veronika Havelková na aute Ford Fiesta R5 z Českej republiky zo stajne ICAR Rally Team a potom ďalších 48 súťažných dvojíc zo Slovenskej republiky, Poľska, Švédska a Maďarska. Slávnostný štart na námestí sv. Egídia sledovali za krásneho jarného počasia davy divákov.

V rámci majstrovstiev Slovenskej republiky bojuje o body 49 posádok, do hodnotenia slovenského rally pohára odštartuje v sobotu 27. mája 9 súťažných dvojíc vrátane jednej posádky v rámci Rallyškoly. Najlepšie posádky poslali na náročnú dvojdennú rally významné osobnosti: Peter Plavčan - minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Jozef Švagerko - primátor mesta Popradu, Rudolf Urbanovič - štátny tajomník ministerstva vnútra, Ján Krišanda - poradca ministra školstva a Robert Stržínek - starosta mesta Valašské Meziříčí.

Tento rok budú ťažké preteky. Konkurencia je naozaj veľká a mne je jasné, že všetci pôjdu naplno. Rýchlostné skúšky sú tu veľmi rýchle a pomerne náročné. Uvidíme, ako to pôjde, "povedal Grzegorz Grzyb, jeden z favoritov rally pod Tatrami. Švédsky mladík Matthias Adielsson povedal: "Po shakedowne sa cítime dobre. Vyskúšali sme niekoľko nastavení a sme spokojní. Dnes nás čakajú dve RZ a potom nočný mestský okruh, kde sa pokúsime pobaviť divákov. "

Vlastimil Majerčák vidí Rallye Tatry nasledovne: "Bude to veľmi ťažká súťaž. Hlavne nesmieme zaspať začiatok, pretože už dnes sú dlhé rýchlostné skúšky. Už tam sa môže rozhodovať. "Minuloročný víťaz v Tatrách Tomáš Ondrej prezývaný Srnka pred štartom povedal:" Zatiaľ to vyzerá dobre. Po shakedowne je auto nastavené, tak som zvedavý, ako to pôjde. Vyskúšali sme aj inú značku pneumatík, tak si môžeme vyberať. "

Štartové pole v rámci slovenského šampionátu čaká 437 km dlhá trať, ktorá je na piatich úsekoch spestrená 9 rýchlostnými skúškami v celkovej dĺžke 101 km. Záver piatkového dňa obstará divácky veľmi atraktívna nočná mestská rýchlostná skúška. Cieľ rally je na programe v sobotu 27. mája o 15. hodine pred OC Forum v Poprade.

Roman ORDELT, Evžen Gargulák
tlačové stredisko

© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye