*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
V Poprade už prijímajú príhlášky na Rallye Tatry

Presne mesiac zostáva do štartu najstaršej automobilovej súťaže na Slovensku. Štyridsiaty šiesty ročník Rallye Tatry sa uskutoční v termíne od 3. do 5. mája 2019 s tradičným centrom v Poprade. Koncom marca bol na webovej stránke www.sams-asn.sk spustený systém elektronického prihlasovania pre súťažiacich a usporiadatelia z AOS klub Poprad už evidujú prvé prihlásené posádky.

Premiérovo je Rallye Tatry zaradená pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie FIA do seriálu Zóny Strednej Európy historických automobilov v rally 2019 /CEZ HA/. Takisto pôjde o druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v rally /MSR/ a Majstrovstvá Slovenska historických automobilov /MSR-RHA/. Okrem už spomínaných zaradení je bližiaci sa ročník súčasťou týchto seriálov: Slovenský rally pohár /SRP/, Rally Legend /RL/, Rallyškola /RŠ/ a po Valašskej rally na podtatranských cestách vyvrcholí Tatransko-Valašský pohár /TVP/. Premiérovo sa uskutoční aj Rallye Tatry Legend /RTL-RHP/, ide o jazdu pravidelnosti historických automobilov. Práve do tejto klasifikácie prišla v závere marca prvá prihláška od posádky v zložení Kristián Jacko-Ján Krišanda na vozidle Volkswagen Golf GTI 16V. Do slovenského šampionátu sa ako prvá prihlásila posádka popradského tímu STING Motorsport Richard Čech-Róbert Čech na aute Ford FIesta R5. Syn a otec Čechovci budú bojovať o body v triede 2. S predstihom dorazila aj prihláška ambasádorov tatranskej rally, špičkovej českej dvojice Ondřej Bisaha-Petr Těšinský s vozidlom Ford Fiesta R5 slovenského tímu KM Polčin Rally. Tridsaťšesť ročný Bisaha v tejto sezóne obsahuje titul v prestížnom seriáli Central Rally Trophy  /ERT/ a vlastní národnú prioritu ASN.

Do triedy 3 sa už prihlásila česká dvojica tímu Rentor Racing v zložení Marek Vlček-Tomáš Plachý /Mitsubishi Lancer EVO IX/ a tiež domáce popradské duo Tibor Kovacs-Peter Dovalovský na šiestej evolúcii Lanceru z tímu STING Motorsport. Pod Tatrami začne aj Slovenský rally pohár. Prvou prihlásenou posádkou sú Popradčania, bratia Jozef a Michal Vallušovci s vozidlom Renault Clio RS Ragnotti. Pripomíname, že uzávierka prihlášok pre aktuálny ročník Rallye Tatry je stanovená na Veľkonočnú nedeľu 21. apríla úderom polnoci, pričom s redukovaným vkladom už vo štvrtok 18. apríla. Dodajme, že Rallye Tatry 2019 prebehne v novom modeli sobota-nedeľa. Trať meria celkom 448 km a obsahuje 12 rýchlostných skúšok na piatich úsekoch v celkovej dĺžke 139 kilometrov.

Dôležitá informácia pre novinárov, fotografov a kameramanov. Na webovej stránke podujatia www.rallyetatry.sk v sekcii PRESS nájdete akreditačný formulár, ktorý po vyplnení odošlite na emailovú adresu info@rallyetatry.sk. Obratom vám pošleme potvrdenie o prijatí resp. zamietnutí akreditácie na podujatie. Tlačové stredisko sa bude nachádzať v priestoroch NTC Poprad /futbalový štadión/.

Ďalší spravodajský servis v rámci 46. ročníka Rallye Tatry 2019 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Postupne budú uverejnené na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovom profile tatranskej rally.  

Roman ORDELT
tlačový tajomník© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye