*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


Press
V sobotu pokračuje 52 áut

Do druhého dňa Rallye Tatry 2014 vyrazilo 33 súťažných posádok, bojujúcich v hodnotení majstrovstiev Slovenska. Keďže po piatkovom prológu nebolo na programe preskupenie, ako prví sa na trať vydali úradujúci šampióni, Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom v Škode Fabia S2000.

Víťazi mestského okruhu a lídri priebežného poradia tatranskej rely - Jozef Béreš junior a Zoltán Repás na Mini Countryman RRC – vyšli na trať ako tretí v poradí. Pred nimi odštartovali Igor Drotár s Vladom Bánocim a Škodou Fabia WRC.

V hodnotení Slovenského Rally Pohára v sobotu pokračuje 19 vozidiel. Odštartovali aj tri posádky, ktoré piatkový okruh v Poprade nedokončili – Tomáš Polovka s Andrejom Pitoňákom (SEAT Ibiza), Ladislav Stoklas s Ľudovítom Verebesom (VW Polo) a Martin Stoklas s Romanom Verebesom (Škoda Felicia).

Súťažiaci dnes absolvujú po tri prejazdy úsekmi Bijacovce a Repaše, čo dovedna tvorí takmer 80 meraných kilometrov. Posádky Slovenského Rally Pohára majú tradične kratší harmonogram. Čaká na nich jedno kolo, teda po jednom prejazde Bijacovcami a Repašmi. Spolu viac než 26 meraných kilometrov.

Slávnostný cieľ Rally Tatry 2014, spojený s odovzdávaním cien najúspešnejším posádkam, sa uskutoční v centre Popradu, na Námestí sv. Egídia. Víťazný tandem vyjde na cieľovú rampu o 15:20.

Autor: Filip Garaj
Foto: Slavomír Petrus


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye