*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Hlasy jazdcov po 2. rýchlostnej skúške

Pavel Valoušek (Ford Fiesta R5, štartovné číslo 1): "Táto RS bola nádherná, ale začali nás hnevať problémy s brzdami, ktoré sme mali už v Prešove. Vôbec nevieme, čím to je, pretože na trati je to problém, ale hneď po konci skúšky je to zase dobré. Je to zvláštny druh závady, s ktorým som sa ešte nestretol. Uvidíme, čo s tým. "

Martin Koči (Škoda Fabia R5, štartovné číslo 2): "Zatiaľ z toho mám super pocit. Zatiaľ neriskujeme, ale snažíme sa byť rýchli, aby sme mali dobrú pozíciu pre zajtrajší deň. Ešte na okruhu si musíme dať pozor, aby sme nestratili čas. Myslím, že to tam bude pekné zvezenie. "

Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia R5, štartovné číslo 3): "Mali sme nejaké problémy v prvej RS, ale už sme to opravili a je to lepšie. Ide sa rýchlo, ale veľmi sa nám to páči, také trate sú krásne. Sme vo vedení, ale sme ešte len na začiatku rally, ešte veľa pred nami. Okruhová skúška bude o tom nestratiť veľa času. "

Mattias Adielsson (Ford Fiesta R5, štartovné číslo 4): "Celkovo sme zatiaľ piaty a chýba nám okolo šesť sekúnd na pódium, to je dobré. Máme priestor na zlepšenie a bojujeme s Tomášom Ondrejom, ktorý jazdí veľmi rýchlo. Okruhová RS bude pre pobavenie divákov. "

Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta R5, štartovné číslo 5): "Myslím si, že ideme dobre, podarilo sa nám dobre zvoliť pneumatiky. Asi motorovo strácame na prvé dve Fabie vpredu, pretože nám utekajú až potom sme zvyšná skupinka s Fordom Fiesta. Ja som zatiaľ spokojný, je to dobrý výkon bez nejakých väčších problémov. Okruhy veľmi nemám rád, tak hlavne teraz nesmiem urobiť zbytočnú chybu. "

Tomáš Ondrej (Škoda Fabia WRC, štartovné číslo 7): "Skúšali sme inú značku pneumatík a mysleli sme, že to bude rýchlejšie, ale sme asi o sekundu na kilometer pomalší. Teraz budeme sťahovať stratu, ktorú sme nabrali. Okruhová RS bude zaujímavá, pretože sa nedá získať moc času, ale naopak je ľahké veľa stratiť. "

Tomáš Kukučka (Ford Fiesta R5, štartovné číslo 8): "Zatiaľ nie sme moc spokojní, pretože nám odišli brzdy. Prepadol sa nám pedál brzdy, čo nepridá na sebaistote. Musíme to v servise skúsiť opraviť. Okruhová skúška bude zaujímavá, mne sa také trate veľmi páči a určite si to užijem. "

Igor Drotár (Škoda Fabia R5, štartovné číslo 9): "Mám úžasný pocit z auta, je to náš tretí závod s týmto vozidlom, tak sa spoznávam ako s autom, tak so spolujazdcom. Zatiaľ sme na siedmej pozícii. Myslím, že to je presne tam, kde patríme, ale máme tiež priestor na zlepšenie. Okruhové špeciálky sú veľmi zradné, tak je treba ísť opatrne. "

László Német (Ford Fiesta R5, štartovné číslo 11): "Našťastie si to viac a viac užívame. Prvá RS pre nás bola zaujímavá, pretože ideme prvýkrát s týmto autom, zatiaľ máme len dva prejazdy tejto skúšky a niečo na shakedowne, tak je to hlavne o učení. "

Peter Gavlák (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 12): "Zatiaľ je to dobré, pretože sme mali dobre napísaný rozpis. Som veľmi rád, že hneď od začiatku nestrácame. Chcem udržiavať rovnaký odstup až do konca súťaže. "

Vladimír Hanuš (Ford Fiesta R5, štartovné číslo 15): "Bolo to na mňa veľmi rýchle, ja si viac užívam skôr pomalšie, technické skúšky. Ten nočný okruh by pre nás mohol byť lepší. "

Lukáš Matěna (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 17): "Je to veľmi rýchly rozjazd závodu a trochu sme si prehriali a zničili pneumatiky. Chceli sme bojovať s Petrom Gavlákom, ale ten je domáci a ide hrozne rýchlo. "

Richard Pravda (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 19): "Na prvej RS sme mali problém s nasadeným tempom a veľa sme stratili. V druhom prejazde už to bolo lepšie, tak chceme postupne zrýchľovať, ale prekvapilo ma, že sa ide tak rýchlo."

Tomáš Konečný (Subaru WRX STI, štartovné číslo 20): "Mám zmiešané pocity, pretože som sa na štart veľmi tešil. Máme dobre nastavené auto a motorovo je to tiež v poriadku, ale celé auto sa na tejto dlhej skúške začalo prehrievať, čo je problém. Taktiež máme drobné problémy s diferenciálmi. V servise s tým niečo skúsime urobiť a uvidíme, ako to pôjde ďalej.

Wiesław Ingram (Subaru Impreza STI, štartovné číslo 21): "Na prvej RS sme trochu zaspali a išli sme celkom pomaly. Na druhom prejazde už to bolo zase dobré. Užívam si to, ide sa veľmi rýchlo. "

Tomáš Minarovič (Subaru Impreza WRX-STI N15, štartovné číslo 22): "Na prvej RS sme boli veľmi pomalí, pretože pri druhom prejazde sme boli hneď o 20 sekúnd rýchlejší. Chceme skúsiť doťahovať stratený čas. "

Adam Fabrika (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 23): "Začiatok sa nám páčil, ale mali sme chyby v rozpise, takže sme stratili trochu času. Okruhové skúšky veľmi nemusím, tak to bude hlavne o tom nestratiť veľa času. "

Evžen Gargulák
tlačové stredisko© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye