*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Z favoritov sa ospravedlnil iba český pretekár Martin Březík

Úvodný deň 45. ročníka Rallye Tatry bol pre vodičov v prehliadke tratí v rámci rally MSR. Na riaditeľstve súťaže sa zaregistrovalo 52 pretekárov z 5 štátov, okrem Slovenska ďalej z Českej republiky, Poľska, Maďarska a Talianska. Z pôvodných zostáv 60 posádok sa ospravedlnilo  8 súťažiacich.

V zozname prihlásených došlo k zmene jazdca v tíme L Racing na štartovacom čísle 16. Namiesto Tomáša Fuska nastúpi na vozidle Škoda Fabia R5 Tomáš Ondrej, dvojnásobný víťaz Rallye Tatry z rokov 2012 a 2016. Z favoritov nejde len Martin Březík z Českej republiky, ktorý bol prihlásený s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX a ospravedlnil sa z dôvodu pracovného vyťaženia vo firme. V rámci klasifikácie Slovenského rally pohára (SRP) sa prezentovalo všetkých 14 posádok a jedna dvojica pôjde v hodnotení Rally školy. Celkom sa v rámci jubilejného 45. ročníka Rallye Tatry predstaví 67 posádok.

V piatok dopoludnia je na programe administratívne a technické preberanie, od 10 hodiny prebehne testovacia rýchlostná skúška v Šuňave. V obchodnom centre Forum sa uskutoční od 16:30 autogramiáda najlepších jazdcov vrátane pretekára formuly E Felixa Rosenqvista zo Švédska. Štart Rallye Tatry bude z rampy pred OC Forum na námestí svätého Egídia o 17:15. Ako prvé sa vydajú na trať elektromobily účastníkov Green Rally Tatry.

Posádky, ktoré sa neregistrovali a neprevzali si itinerár:

Martin Březík, Marek Omelka (CZE, Mitsubishi Lancer EVO IX, Martin Březík, štartovné číslo 12)
Richard Čech, Róbert Čech (SVK, Mitsubishi Lancer EVO VI, Sting Motorsport, štartovné číslo 27)
Mário Grumich (SVK, Škoda Fabia, Qalt Racing Team, štartovné číslo 34)
Juraj Keszi, Ján Šustek (SVK, Seat Leon TDI, Kesko Racing, štartovné číslo 48)
Daniel Zapletal, Tomáš Drbal (CZE, Renault Clio Sport, Daniel Zapleztal, štartovné číslo 49)
Tibor Bartůnek, Zdeněk Drmota (CZE, Honda Civic Type R, Tibor Bartůnek, štartovné číslo 50)
Martin Hrachovec, Hana Illéšová /CZE. Škoda 130 RS, Martin Hrachovec, štartovné číslo 54)
Martin Minařík (CZE, Honda Civic VTi, Martin Minařík, štartovné číslo 57)

Ďalší spravodajský servis o 45.ročníku Rallye Tatry 2018 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne aj na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk a na facebookovej mutácii.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
45. Rallye Tatry 2018


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye