*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


PRESS
Autogramiáda prilákala do OC Forum stovky fanúšikov

Kompletná špička štartovného poľa 43. Rallye Tatry 2016 sa zišla dve hodiny pred slávnostným štartom na autogramiáde v popradskom OC Forum. Posádky rozdali fanúšikom množstvo podpisov, plagátov a podpisových kariet a poriadne sa zapotili ešte pred samotným štartom.

Autogramiády sa zúčastnil aj dvojnásobný majster Európy dvojkoliek Jan Černý z Mogul Racing Teamu. Český jazdec sa však nakoniec  v štartovnom poli neobjaví kvôli problémom s vozidlom.

Autogramiáda začala úderom piatej hodiny popoludní, keď Obchodné centrum Forum doslova praskalo vo švíkoch. Do Popradu prišiel aj špičkový český jazdec Jan Černý, ktorý osvetlil dôvody svojej absencie na štarte: „Po Rallye Bohemia sme sa snažili riešiť technické problémy, ale nemáme ešte pripravený nový motor. Vzhľadom k tomu, že Mogul je jeden z hlavných partnerov rallye pod Tatrami, prišiel som aspoň na autogramiádu a zistiť, čo nás tu budúci rok čaká. V Tatrách som prvý raz  a som milo prekvapený, ako je tu krásne. Dopoludnia som sa bol pozrieť v Tatranskej Lomnici, vyšli sme si lanovkou a bola to naozaj nádhera. Atmosféra je skvelá, je tu množstvo billboardov a pútačov, skrátka celý tatranský región žije súťažou,“ uviedol 26-ročný jazdec.

Atmosféru si pochvaľoval aj ďalší český jazdec Pavel Valoušek: „Rallye Tatry sa nám páči každý rok. Boli sme tu dvakrát , tak to tento rok skúsime do tretice. Atmosféra je super. Sme v priamom súboji s Grzybom o slovenský titul, takže by sme tu chceli vyhrať. Pôjdeme naplno hneď od začiatku a uvidíme ako nám to pôjde. Nočná mestská „erzeta“ bude zradná, ide sa čiastočne v protismere. Je to zmena a bude to dosť náročné,“ povedal 37-ročný jazdec tímu Energy Oil Motorsport z Otrokovic.

Roman Ordelt
Tlačové stredisko
Rallye Tatry 2016


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye