*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


PRESS
Pavel Valoušek (Ford Fiesta R5, štartové číslo 1):
"Celkovo sme štvrtí. Boli to pre nás zvláštne preteky s množstvom problémov, ale celkom sme si to užili. Išlo sa vo veľmi vysokom tempe a musím pogratulovať súperom, pretože išli výborne. My sme im síce nestačili, ale bolo to spôsobené technickými problémami včera s brzdami a dnes sme strácali výkon. Šampionát pokračuje ďalej, máme po 3 súťažiach 3 rôzne víťaza, a tak to má byť. "

Martin Koči (Škoda Fabia R5, štartové číslo 2):
"Boli to pre nás veľmi dobré preteky a náramne sme si ho užili. Každopádne výsledok v cieli druhé miesto o 0,7 sekundy zamrzí. Keď sa na to pozriem pozitívne, tak je to veľká porcia bodov do šampionátu, z čoho mám radosť a sme priebežne na prvej priečke. Skúšky tu boli náročné, ale zároveň krásne. Myslím, že z úvodných 3 súťaží majstrovstiev Slovenska boli Rally Tatry jednoznačne najťažšie. Sú to dvojdňové preteky, takže je to únavné a rád si pred ďalšou súťažou odpočiniem. "

Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia R5, štartové číslo 3):
"Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať a získať tak hetrik. Na autogramiáde som sedel vedľa Lea Pavlíka, ktorý tu tiež zvíťazil celkovo trikrát. Našťastie ešte nie som taký starý a možno by som ho mohol prekonať. Na predchádzajúcich dvoch podujatiach majstrovstvách Slovenska sme mali smolu alebo nejaké problémy, tak sa to konečne zlomilo a vyhrali sme. Bitka o titul je stále otvorená a konkurencia veľká, takže do ďalších pretekov to bude náročné. Vyhrali sme o 0,7 sekundy, čo je veľké šťastie, ale taká je rally. "

Mattias Adielsson (Ford Fiesta R5, štartové číslo 4):
"Sme veľmi spokojní s výsledkom. Celú súťaž sme sa zlepšovali a museli sme zvýšiť tempo. Na konci sme boli blízko Pavlovi Valouškom, čo nie je zlé. Sme tu pre zbieranie skúseností, nie aby sme robili hlúpe chyby, a to sa nám podarilo. "

Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta R5, štartové číslo 5):
"Celkovo sme spokojní. Pred nami je to našliapnuté a za nami priepasť jeden a pol minúty. Celú dobu sme sa preťahovali s Adielssonom o desatinky, len na dlhej skúške Hnilec sme stratili viac, pretože sa nám prehriali pneumatiky a nedarilo sa nám v celej RS udržať rýchle tempo. "

Tomáš Ondrej (Škoda Fabia WRC, štartovné číslo 7):
"Som rád, že sme aj napriek všetkým problémom nakoniec v cieli na tretej pozícii. Je to sklamanie hlavne z prvého dňa, pretože sa nedarilo a nabrali sme stratu 18 sekúnd, ale na druhý deň už bol fajn. Keby nebolo prvého dňa, tak by sme mohli bojovať aj o celkové víťazstvo. Dúfam, že sa nám podarí dobre ďalšia súťaž v Hustopečiach a dokončíme s týmto autom celú sezónu. "

Tomáš Kukučka (Ford Fiesta R5, štartové číslo 8):
"Škoda, že sme sa spamätali až dnes popoludní. V piatok sme mali technické problémy a dnes dopoludnia som mal problém s hlavou. Necítil som sa dobre a autu som neveril, tak som zbytočne skoro brzdil a strácal veľa času. Až popoludní som sa znovu skoncentroval a povedal si, že musím zabrať, ale takú stratu už som nemohol stiahnuť. "

Igor Drotár (Škoda Fabia R5, štartové číslo 9):
"Od prvej RS až do cieľa sme boli na 7. pozícii, to je paráda. Na ďalších súťažiach to bude lepšie a lepšie, postupne sa zoznamujeme s autom i spolujazdcom a už to začína byť dobré. Len včera som nejako nebol vo svojej koži. "

László Német (Ford Fiesta R5, štartové číslo 11):
"Viac-menej som s výsledkom spokojný, ale bohužiaľ na dlhej RS Hnilec pri druhých prejazdoch sme od druhého kilometra išli bez posilňovača riadenia, to bolo náročné. Ale sme v cieli a sme šťastní. "

Peter Gavlák (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 12):
"Vyhrali sme v našej triede, tak musíme byť spokojní. Musím tiež pochváliť súpera, pretože išli veľmi rýchlo. Včera nám hneď vyšli prvé dve skúšky, rozbehli sme sa v dobrom tempe, technika nás podržala a celkovo to bolo všetko v poriadku. "

Lukáš Matěna (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 17):
"Zúčastnili sme sa Tatransko-valašského pohára, ktorý sme celkovo vyhrali. Je to príjemné spestrenie, je dobre, že niekto robí aj niečo iné a neobvyklé navyše. Asi to bohužiaľ nepriviedlo viac českých jazdcov do Česka a naopak, ale som rád, že sme zvíťazili. Na Rally Tatry sme v triede skončili druhí, bohužiaľ na domáceho Petera Gavláka sme nemali, ten išiel inú úroveň proti zvyšku.

Richard Pravda (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 19):
"Týmto výsledkom sme sa navnadili na ďalšiu súťaž v Hustopečiach. Dnes sme tesne udržali tretiu pozíciu v kategórii produkčných vozidiel, za čo som veľmi rád. V rámci tatransko-valašského pohára sme boli jediná posádka zo Slovenska a skončili sme druhí, to mám radosť. "

Adam Fabrika (Mitsubishi Lancer EVO IX, štartovné číslo 23):
"Ešte ani presne neviem koľkí sme skončili, ale je to pre nás hlavne o zbieraní skúseností s týmto vozidlom. Keby nebolo Tatransko-valašského pohára, tak by sme Rally Tatry ani nešli a som rád, že niečo také vzniklo. Mohlo by toho byť aj viac. Celkom ma to láka sa zúčastniť aj ďalších súťaží na Slovensku, ale zatiaľ je pre nás prioritou domáca súťaž v Hustopečiach. "


Evžen Gargulák
Tlačové stredisko


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye