Z bohatého archívu Rallye Tatry - časť I. *** Valašsko-Tatranský pohár 2018 *** Rallye Tatry dostalo cenu za najlepšie podujatie roku - v sekcii NOVINKY


Press
Jozef Valluš

Konečne si zajazdíme doma

Mladá popradská posádka Jozef Valluš – Michal Valluš na Renaulte Clio Ragnotti zatiaľ bodovala v seriáli SRP iba raz, a to v Prešove, v prvý deň. Na ďalší deň začalo pršať a sliky obuté na ich renaulte nezvládli manéver v jednej zo zákrut a vozidlo vyletelo z trate. V Topoľčanoch nebodovali kvôli technickým problémom na vozidle.

Na renaulte, ktoré si prerobili z vrchárskeho, jazdia prvú sezónu. Pilot, Jozef Valluš:
„ Máme veľmi dobré auto, v pohode by sme sa vedeli zmestiť do prvej päťky. No jazdíme za vlastné a na tratiach, aké budú aj Lubeníku, vyťahané a rozbité s dierami, si budeme auto šetriť, nemôžeme si dovoliť ísť naplno. Na kvalitnejšom asfalte, čo máme odskúšané, sa dokážeme presadiť.“ V Lubeníku to bude pre slabšie vozidlá v SRP veľmi ťažké, pretože trať vyťahajú vo svojom majstráku silnejšie WRC – čka.

Vallušovci začali jazdiť na felícii jazdy zručnosti a slalomy. Vyskúšali si aj Mini rally cup, kde obsadili vo svojej triede 3. miesto. Neskôr si kúpili súťažnú felíciu, na ktorej kedysi jazdil majstrák Tibor Šamo. Bratia vítajú myšlienku pokračovať po štyroch rokoch na rally pod Tatrami. „Konečne si zajazdíme doma, pred domácimi. Som veľmi rád, že AOS klub Poprad, s partiou šikovných ľudí, sa podujal aj v ťažkých podmienkach, čo sa týka financovania celej rally, zorganizovať podujatie SRP. Verím tomu, že na budúci rok uvidia diváci pod Tatrami posádky aj vo veľkom majstráku“, dodáva Valluš.


Autor: Slavomír Petrus


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye