*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


Press
Odštartuje 41. ročník legendárnej Rallye Tatry

V dňoch 24. - 25. októbra odštartuje podujatie, ktoré svoju históriu začalo písať už v roku 1969, kedy na tatranskej rely štartovalo 15 posádok. Súčasťou majstrovstiev republiky sa táto súťaž stala pri jej druhom pokračovaní v septembri 1970. Do kalendára majstrovstiev Slovenska v rally sa tohto roku zapíše ako finálové 6. podujatie MSR.

Organizátori súťaže AOS klub Poprad z poverenia Slovenskej asociácie motoristického športu pripravili pre súťažné posádky v rámci seriálu MSR 300 km trať jednoetapových pretekov, ktorá bude rozdelená do troch sekcií a bude viesť z Popradu do obcí v údolí Levočských vrchov. Celková dĺžka rýchlostných skúšok - 92 km predstavuje viac ako 30% z celkovej dĺžky trate. Súťažiaci v Slovenskom rally pohári (SRP) absolvujú 134 km trať, z ktorej bude 40 km rýchlostných skúšok. Súčasťou Rallye Tatry 2014 budú aj jazdci rallyškoly.

Hoci je Rallye Tatry 2014 jednoetapovou súťažou, rozdelená bude do dvoch dní. Tesne pred slávnostným štartom bude o 17. hodine v OC Max prebiehať autogramiáda najlepších jazdcov, kde si budú môcť diváci okrem získania podpisov a fotografií zasúťažiť o vecné ceny. Slávnostný štart podujatia bude v piatok 24. októbra o 19. hodine na Námestí sv. Egídia v Poprade. V ten istý deň bude rely pokračovať divácky veľmi atraktívnou rýchlostnou skúškou Poprad, ktorá sa uskutoční na mimoúrovňovej križovatke smerom na Vysoké Tatry a jej priľahlých uliciach medzi obchodnými centrami Baumax, Tesco a Asko v nočných hodinách. Štart prvého vozidla bude presne o 21. hodine. Súťažné posádky budú štartovať v obrátenom poradí, čiže najrýchlejšie a najatraktívnejšie autá vyštartujú medzi poslednými.           

V sobotu 25. októbra čaká na posádky a ich tímy spolu šesť rýchlostných skúšok. Súťažiaci sa v sobotu ráno presunú zo servisného parkoviska, ktoré sa bude nachádzať v areáli bývalých vojenských kasárni na ul. 29. augusta v Poprade cez Hozelec, Sp. Štvrtok a Levoču na štart druhej RS Bijacovce. Štart prvého vozidla do RS 2 je naplánovaný na 09.03 h. Po absolvovaní tejto rýchlostnej skúšky sa vozidlá postavia na štart tretej RS Repaše. Prvé vozidlo do RS 3 odmávajú o 09.33 h. RS Bijacovce ako aj RS Repaše sa pôjdu po trikrát, čiže RS Bijacovce bude v poradí 2, 4 a 6 rýchlostná skúška a RS Repaše ako 3, 5 a 7 v poradí. Po siedmej RS sa súťažiaci presunú späť do Popradu na slávnostné vyhlásenie výsledkov na cieľovej rampe opäť na námestí v Poprade. Príchod prvého vozidla na cieľovej rampe sa očakáva o 15. hodine. Posádky bojujúce o body v SRP každú rýchlostnú skúšku (RS Poprad, RS Bijacovce a RS Repaše) pôjdu iba raz.

Riaditeľstvo súťaže a oficiálna informačná tabuľa sa budú nachádzať v priestoroch hotela Satel v Poprade. Pripomíname, že 41. ročník Rallye Tatry uzatvára tohtoročný kalendár majstrovstiev Slovenska, teda po jej skončení spoznáme víťazov a ocenených za celú sezónu.

Pre divákov, fotoreportérov profesionálov i amatérov vyhlasuje organizátor súťaže AOS klub Poprad fotosúťaž o ceny s motoristickou tematikou. O podmienkach súťaže vás budeme informovať na stránke rallyetatry.sk. Na uvedenej emailovej adrese sa postupne dozviete všetky informácie o prihlásených posádkach, diváckych miestach, mapách trate, obchádzkových trasách, časoch uzávierok a iné informácie. 

Slavomír Petrus
Tlačové stredisko
Rallye Tatry 2014


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye