*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


Diváci


Viceprimátor JUDr.Adrián KromkaMilí športoví priatelia,

som veľmi rád, že organizátori Rallye Tatry aj tento rok odštartujú pre svojich fanúšikov už tradične jedny z najznámejších motoristických pretekov na Slovensku. O to viac ma teší, že nad 44. ročníkom tohto významného podujatia som ako minister školstva, vedy, výskumu a športu SR mohol prevziať záštitu.
Región pod Tatrami sa nepochybne stane v tom čase centrom slovenského motoristického športu. Úspech a sláva však nie je len o víťazstvách, medailách a oceneniach. Vavrínom predchádza náročná a dlhá cesta, ktorá so sebou nesie aj mnoho odriekania, vynaloženej koncentrácie, sebazaprenia i nemalých finančných nákladov.
Športovcom preto želám, aby počas nastávajúcich pretekov ukázali svoju bojovnosť a húževnatosť a čo najlepšie reprezentovali nielen seba, ale aj naše Slovensko. Organizátorom patrí moje poďakovanie za prípravu legendárnej Rallye Tatry a divákom by som chcel zaželať pekné zážitky zo športového zápolenia.

                                                              Peter Plavčan
                                      minister školstva, vedy, výskumu a športu SR
Viceprimátor JUDr.Adrián KromkaVážení fanúšikovia motoristického športu,

vitajte v Poprade na 44. ročníku Rallye Tatry. Naše mesto je po roku opäť domovom tohto tradičného motoristického sviatku s bohatou históriou. A práve na to najlepšie z nej sme pripravení nadviazať. Vďaka korektnej spolupráci sa do itinerára pretekov vrátili rýchlostné skúšky v okresoch Spišská Nová Ves i Rožňava, čo znamená návrat na trate známe z čias najväčšej slávy Rallye Tatry.
Ďalším signálom, že to s návratom Rallye Tatry ku koreňom myslíme vážne je fakt, že naše podujatie sa spojilo s ďalšou známou značkou z motoristického sveta – s populárnou Valašskou rally a vytvorili sme Valašsko-Tatranský pohár, ktorý dáva priestor aj pre najlepších českých pretekárov, aby predviedli svoje umenie na našich tratiach. Veľká vďaka preto patrí spolupracujúcim partnerom v regióne i v Českej republike.
Ďakujeme za podporu a všetkým posádkam, ich tímom a najmä fanúšikom prajeme jedinečné športové zážitky.

                                                           Ing. Jozef Švagerko
                                                         primátor mesta Poprad
Viceprimátor JUDr.Adrián Kromka44. ročník Rallye Tatry je pred nami.

V mene organizačného výboru podujatia, chcem vysloviť poďakovanie všetkým činovníkom rely, členom AOS klubu Poprad, priateľom z iných motoklubov a dobrovoľníkom, ktorí nám pomáhajú pri organizácii slávnych pretekov. V Poprade sa stretla perspektívna skupina organizátorov, partnerov a sponzorov, ktorým bije srdce motoristického fanúšika. Za pomoc pri materiálno-technickom zabezpečení a organizácii veľkého podujatia ďakujem mestu Poprad, príslušníkom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade a Mestskej polície v Poprade, hasičom, zdravotníkom a ostatným záchranným zložkám. Všetkým starostom a občanom dotknutých obcí ďakujem za trpezlivosť a toleranciu počas obmedzení v doprave v čase konania súťaže. Motorizmus je adrenalínový a nebezpečný šport. Veľmi si cením každého diváka, ktorý si nájde čas a cestu uvidieť Rallye Tatry. Verím, že aj po tomto ročníku si podáme ruky a zagratulujeme si k výborne odvedenej práci.

 

                                                             Stanislav Hanzeli
                                                               riaditeľ súťaže
Viceprimátor JUDr.Adrián KromkaMilí občania, fanúšikovia motoristického športu!

a organizačný výbor 44. ročníka Rallye Tatry Vás chcem srdečne pozvať do Popradu a jeho okolia. Podtatranský región, Spiš a Gemer budú svedkami kvalitného zápolenia o najvyššiu poctu, víťazstvo v prestížnom motoristickom podujatí. Očakávame kvalitné štartovné pole. Rallye Tatry je v sezóne 2017 zaradená do seriálu majstrovstiev Slovenska, do Slovenského pohára v rally a do Majstrovstiev Slovenska historických vozidiel. Veľkou novinkou bude spoločná česko-slovenská súťaž o Tatransko-Valašský pohár. Verím, že si fanúšikovia motoršportu nájdu priestor a prídu pozrieť tatranskú rely. Pre posádky sme pripravili 103 ostrých kilometrov, rozložených do deviatich rýchlostných skúšok vrátane najobľúbenejšej, ktorou je nočný okruh v Poprade s tisíckami fanúšikov. Našou snahou je opäť posunúť hranice kvality podujatia a hlavne zabezpečiť bezpečnosť jazdcov a divákov. Prosím všetkých, aby dodržiavali pokyny vedúcich rýchlostných skúšok, traťových, bezpečnostných a športových komisárov. Rallye Tatry patrí do Popradu a pevne verím, že bude pre všetkých obrovským športovým zážitkom.

                                                               Eduard Markovič
                             čestný predseda organizačného výboru bývalý športový komisár
© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye