*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


Diváci


Viceprimátor JUDr.Adrián KromkaMilí športoví priatelia,

som veľmi rád, že organizátori Rallye Tatry aj tento rok odštartujú pre svojich fanúšikov už tradične jedny z najznámejších motoristických pretekov na Slovensku. O to viac ma teší, že nad 44. ročníkom tohto významného podujatia som ako minister školstva, vedy, výskumu a športu SR mohol prevziať záštitu.
Región pod Tatrami sa nepochybne stane v tom čase centrom slovenského motoristického športu. Úspech a sláva však nie je len o víťazstvách, medailách a oceneniach. Vavrínom predchádza náročná a dlhá cesta, ktorá so sebou nesie aj mnoho odriekania, vynaloženej koncentrácie, sebazaprenia i nemalých finančných nákladov.
Športovcom preto želám, aby počas nastávajúcich pretekov ukázali svoju bojovnosť a húževnatosť a čo najlepšie reprezentovali nielen seba, ale aj naše Slovensko. Organizátorom patrí moje poďakovanie za prípravu legendárnej Rallye Tatry a divákom by som chcel zaželať pekné zážitky zo športového zápolenia.

                                                              Peter Plavčan
                                      minister školstva, vedy, výskumu a športu SR
Viceprimátor JUDr.Adrián KromkaVážení fanúšikovia motoristického športu,

vitajte v Poprade na 44. ročníku Rallye Tatry. Naše mesto je po roku opäť domovom tohto tradičného motoristického sviatku s bohatou históriou. A práve na to najlepšie z nej sme pripravení nadviazať. Vďaka korektnej spolupráci sa do itinerára pretekov vrátili rýchlostné skúšky v okresoch Spišská Nová Ves i Rožňava, čo znamená návrat na trate známe z čias najväčšej slávy Rallye Tatry.
Ďalším signálom, že to s návratom Rallye Tatry ku koreňom myslíme vážne je fakt, že naše podujatie sa spojilo s ďalšou známou značkou z motoristického sveta – s populárnou Valašskou rally a vytvorili sme Valašsko-Tatranský pohár, ktorý dáva priestor aj pre najlepších českých pretekárov, aby predviedli svoje umenie na našich tratiach. Veľká vďaka preto patrí spolupracujúcim partnerom v regióne i v Českej republike.
Ďakujeme za podporu a všetkým posádkam, ich tímom a najmä fanúšikom prajeme jedinečné športové zážitky.

                                                           Ing. Jozef Švagerko
                                                         primátor mesta Poprad
Viceprimátor JUDr.Adrián Kromka44. ročník Rallye Tatry je pred nami.

V mene organizačného výboru podujatia, chcem vysloviť poďakovanie všetkým činovníkom rely, členom AOS klubu Poprad, priateľom z iných motoklubov a dobrovoľníkom, ktorí nám pomáhajú pri organizácii slávnych pretekov. V Poprade sa stretla perspektívna skupina organizátorov, partnerov a sponzorov, ktorým bije srdce motoristického fanúšika. Za pomoc pri materiálno-technickom zabezpečení a organizácii veľkého podujatia ďakujem mestu Poprad, príslušníkom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade a Mestskej polície v Poprade, hasičom, zdravotníkom a ostatným záchranným zložkám. Všetkým starostom a občanom dotknutých obcí ďakujem za trpezlivosť a toleranciu počas obmedzení v doprave v čase konania súťaže. Motorizmus je adrenalínový a nebezpečný šport. Veľmi si cením každého diváka, ktorý si nájde čas a cestu uvidieť Rallye Tatry. Verím, že aj po tomto ročníku si podáme ruky a zagratulujeme si k výborne odvedenej práci.

 

                                                             Stanislav Hanzeli
                                                               riaditeľ súťaže


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye