*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


Diváci


Milí športoví priatelia,

je to už 45 rokov, čo vznikla dnes už legendárna súťaž Rallye Tatry. Za ten čas sa stala významnou súčasťou nielen slovenského, ale i európskeho motoristického kalendára a teší ma, že organizátori aj v tomto roku pripravili pre divákov zaujímavý program i viacero noviniek.

Nepochybujem, že nás opäť všetkých čakajú v krásnom prostredí podtatranského regiónu napínavé preteky posádok zo Slovenska i zahraničia, ktoré preveria kvality jazdcov a ich vozidiel.

Zaujímavou novinkou v tomto roku je 1. ročník Green Rallye Tatry, do ktorej sa môžu zapojiť autá s elektrickým či hybridným pohonom. Tieto nové preteky vnímam ako vhodný doplnok
a rozšírenie tradičného motoristického podujatia, ktoré otvára nový priestor pre túto špecifickú a dynamicky sa rozvíjajúcu kategóriu áut. Dúfam, že si aj táto súťaž nájde svojich priaznivcov.

Vďaka svojej zavedenej značke aj v tomto roku Rallye Tatry priviedla pod Tatry výborných pretekárov zo zahraničia, ktorí nepochybne zvyšujú jej úroveň. Ako pozitívum vnímam, že medzinárodný rozmer súťaže podporuje aj propagáciu regiónu Vysokých Tatier i celého Slovenska a som presvedčená, že sa opäť predvedieme ako dobrí hostitelia.

Aj z tohto miesta by som sa chcela poďakovať organizátorom týchto pretekov za ich úsilie a nasadenie, vďaka ktorým pokračuje pekná, už 45 rokov trvajúca tradícia tejto motoristickej súťaže. Verím, že bude vďaka Vám pokračovať aj v budúcnosti, a to nie len do okrúhlej polstoročnice, ktorá je už na dohľad.

Na záver mi už len dovoľte zaželať všetkým pretekárom, aby v duchu fair-play uspeli tí naozaj najlepší a všetky posádky došli v poriadku a bezpečne do cieľa. Divákom želám pekné zážitky zo sledovania pretekov.


                                                           Martina Lubyová
                                    ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SRVážení fanúšikovia motoristického športu,

mesto Poprad sa po roku opäť stáva na jeden víkend centrom vzrušujúceho športového zápolenia.

Už po štyridsiaty piatykrát u nás odštartuje Rallye Tatry - najstaršia rely na Slovensku. Podujatie s úžasnou tradíciou každý rok posúva latku kvality vyššie a vďaka organizátorom i dôležitým partnerom sa z neho stáva rešpektované medzinárodné motoristické podujatie. Kým v minulom roku sa o tom mohol „na vlastnej koži“ presvedčiť legendárny jazdec Stig Blomqvist, v tomto roku si úlohu predjazdca vyskúša ďalšia hviezda motorizmu - Felix Rosenqvist, európsky šampión Formuly 3. Medzi ďalšie lákadlá populárnej rely bude určite patriť fanúšikmi mimoriadne obľúbený nočný mestský galéria víťazov 2017 / Grzyb - Browiński (POL) Škoda Fabia R5 Rallye Tatry 1979: Daniel Turcsanyi - Miroslav Jevicky / Skoda 130 RS okruh, väčšia porcia rýchlostných skúšok, či absolútna novinka - Green Rallye Tatry - časť súťaže určená len pre autá s elektrickým alebo hybridným pohonom.

Všetkým súťažným posádkam a ich tímom, ako aj všetkým fanúšikom motoristického športu pod Tatrami, prajem skvelé zážitky.

                                                              Jozef Švagerko
                                                         primátor mesta Poprad
Milí fanúšikovia motorizmu.

Vitajte v Poprade, v meste, ktoré stálo pri zrode najstaršej a, dovolím si povedať, už legendárnej motoristickej súťaže Rallye Tatry. Sme skupina organizátorov, ktorá po vynútenom presťahovaní rely do Púchova a nedobrovoľnej trojročnej pauze, vrátila tatranskú rely späť pod tatranské končiare. Začali sme v roku 2011 v minirally cup-e, pokračovali v Slovenskom rally pohári a teraz sme pravidelným účastníkom medzinárodnej automobilovej súťaže - majstrovstiev Slovenska v rally. Nie je to náš strop. Spolupracujeme s kandidátskym
podujatím European Rally Trophy, Valašskou rally v Českej republike, čoho výsledkom je II. ročník spoločného projektu o Tatransko-Valašský pohár. Potešil nás veľký záujem českých posádok, ktoré sa prihlásili do bojov o spomínaný pohár. A nie je to len zvýšený počet štartujúcich posádok. Snažíme sa kráčať s modernými trendmi pri organizovaní motoristického podujatia, jeho výsledkom je premiérový ročník Green Rallye Tatry, ktorého sa môžu zúčastniť posádky s vozidlami na elektrický alebo hybridný pohon. Že to vo svete motorizmu berú vážne aj s alternatívnym pohonom, svedčí organizovanie šampionátu vo formule s motorom na elektrický pohon pod názvom Formula E. Sme radi, že sa nám vďaka partnerom podujatia podarilo do Popradu pritiahnuť jedného zo špičkových európskych okruhových jazdcov, Felixa Rosenqvista, aktuálne tretieho v priebežnom poradí šampionátu Formuly E.

                                                             Stanislav Hanzeli
                                                               riaditeľ súťaže
Vážení priatelia motoristického športu!

Po roku mám tú česť, opäť Vás privítať pod tatranskými končiarmi na slávnej Rallye Tatry. Najznámejšie motoristické podujatie má vďaka kvalitnej práci popradských organizátorov, medzi športovými podujatiami v meste a v regióne vysoký kredit. Poďakovanie za najlepšie podujatie roku 2017 v Poprade je toho dôkazom. Tak ako v minulom roku aj v aktuálnom 45. ročníku prevzala záštitu nad medzinárodnou automobilovou súťažou ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky JUDr. Mgr. Martina Lubyová, PhD.

Podtatranský región bude svedkom špičkových výkonov súťažných posádok a dramatických chvíľ pri zdolávaní takmer sto kilometrov rýchlostných skúšok. Pretekárov čaká tradičná nočná rýchlostná skúška v Poprade, ktorú lemujú tisícky fanúšikov okolo trate a známe rýchlostné skúšky v okresoch Poprad a Spišská Nová Ves.

V minulom ročníku sme mohli v akcii, priamo na trati, vidieť bývalého majstra sveta v rally z roku 1984 Švéda Stiga Blomqvista, teraz to bude jeho krajan Felix Rosenqvist, majster Európy Formuly 3 z roku 2015, v sezóne 2018 aktuálne tretí v celkovom poradí šampionátu Formuly E a pilot so skúsenosťami z pretekov Super GT v Japonsku a populárnom európskom šampionáte cestovných vozidiel v seriáli DTM. Veľa očakávame aj od slovenského štartovného poľa a podľa informácií z Čiech sa pod Vysoké Tatry, v rámci 2. ročníka Tatransko-Valašského pohára, chystajú takmer dve desiatky posádok z Českej republiky.

Naším cieľom je opäť posunúť hranice kvality podujatia. Snažili sme sa pripraviť všetko tak, aby ste sa cítili bezpečne, a z Popradu si odniesli iba pozitívne emócie.

                                                               Eduard Markovič
                             čestný predseda organizačného výboru bývalý športový komisár
© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye