*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


Press
Jubilejný 40. ročník Rallye Tatry

Členovia AOS klubu Poprad, jeden z hlavných organizátorov Rallye Tatry 2013, pripravujú pre fanúšikov motoristického športu 40. pokračovanie najznámejšej rally na Slovensku. Po minuloročnom úspechu, ktorý podčiarkli aj predstavitelia Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ), pokračujú v prípravách tohtoročných pretekov. Preteky budú súčasťou Majstrovstiev Slovenska a Slovenského rally pohára 2013.
V Poprade a okolí tak uvidíme najlepšie posádky zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Poľska. Termín súťaže je naplánovaný na 26. a 27 júla 2013. Organizátori pripravujú pre jazdcov a divákov atraktívny mestský okruh v okolí mimoúrovňovej križovatky smerom do Vysokých Tatier. Mestský okruh sa pôjde v piatok v noci a takisto aj v sobotu ráno. Spolu bude pre jazdcov pripravených takmer 100 km rýchlostných skúšok. Okrem spomínaného mestského okruhu budú posádky súperiť s časom aj v priestoroch bývalého vojenského pásma Záľubica a v okolí Úlože a pripravuje sa aj zopakovanie úspešnej minuloročnej rýchlostky  Sp. Bystré - Poprad. Organizátori chcú Rallye Tatry rozšíriť aj do okresu Sp. N. Ves. Majú v pláne pripraviť rýchlostné skúšky Hrabušice – Stratená či úsek Novoveská Huta - Mlynky.
Predpokladaný priestor štartu a cieľa je znovu na námestí v Poprade pri bývalom Priori.
Ak by mal niekto z fanúšikov Rallye Tatry záujem, byť spoluorganizátorom jubilejného ročníka, napríklad ako traťový komisár, môže sa o tejto možnosti informovať u predsedu AOS klubu p. Oravca na tel. čísle 0903 639 422, alebo cez email na adrese: p.oravec@aosklubpoprad.sk.

Kalendár podujatí Majstrovstiev Slovenska v rally 2013:

Start autó Eger Rally (Maďarsko) - 5. a 6. apríla
Rally Prešov - 3. a 4. mája
Rally Tríbeč - 31. mája a 1. júna
Rallye Tatry - 26. a 27. júla
Rally Lubeník - 16. a 17. augusta
Rally Košice - 12. a 14. septembra

Slovenský Rally Pohár 2013

Kalendár Slovenského Rally Pohára 2013 kopíruje ten „majstrovský“ s jediným rozdielom, že nie je do neho zaradená maďarská súťaž a teda sezóna SRP začne podobne ako vlani na prešovskej rally.


 


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye