*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


Press
Slávnostným štartom sa dnes o 18.00 h začala na Námestí sv. Egídia v Poprade Rallye Tatry. Približne tisícka divákov si prišla k rampe pozrieť všetkých 47 prihlásených posádok z celého Slovenska. Tradičné podujatie sa pod Tatry vrátilo po štyroch rokoch, organizátori mu chcú postupne vrátiť status európskych pretekov. Z takmer päťdesiatky posádok bude 35 bojovať o body do Slovenského rally pohára (SRP), zvyšných 11 si to rozdá o voľný pohár a jeden tím štartuje v rámci rally školy.

Štart prvej rýchlostnej skúšky (RS) bude v sobotu 28. júla v Liptovskej Tepličke o 10.00 h. Trať povedie z Liptovskej Tepličky cez Vikartovce a končí pred obcou Kravany. Druhá RS má štart pri poľnohospodárskom družstve v Spišskom Bystrom, vedie okolo vojenského objektu v Kvetnica a končí pri malom kameňolome. Následne sa vozidlá znovu presunú do Liptovskej Tepličky. Rýchlostných skúšok bude celkom šesť, pričom jazdci prejdú meraným úsekom 41,1 kilometra.

Hlavným organizátorom podtatranského motoristického podujatia je AOS Klub Poprad spolu so Slovenskou asociáciou motoristického športu a akcia sa koná pod záštitou mesta Poprad. Slávnostné vyhlásenie víťazov bude v sobotu po 15.30 h na Námestí sv. Egídia.

Ohlasy divákov :

Peter z Popradu : „Som veľmi rád, že sa tu tieto preteky vrátili, chodil som sa na Rallye Poprad pozerať ešte ako malý chlapec a chýbalo mi to. Teším sa, že rýchle a hlučné autá môžem zase sledovať na tratiach v okolí Popradu. Prídem povzbudiť pretekárov do cieľa.“

Ladislav z Popradu – Veľkej : „Veľmi ma to potešilo, keď som sa dozvedel, že sa niekto podujal opäť zorganizovať tieto preteky. Rally mám veľmi rád, bol som sa pozrieť aj na niektoré preteky v rámci Slovenska, teraz je to dobré, že ďaleko chodiť nemusím. Slávnostný štart sa mi páčil, som aj prekvapený, že tu prišlo dosť ľudí, hoci počasie moc nevyšlo.“

Hlasy pretekárov :

Igor Drotár – Škoda Fábia WRC (SVK) : „Nie je veľmi priaznivé počasie, ale som rád, že aj tak sa tu zišlo veľa ľudí. Ja som prvé moje Rallye Tatry absolvoval v roku 1980 a v roku 1997 sme ich absolútne vyhrali a veľmi sme sa tomu tešili. Veríme, že tomu bude tak aj tento rok. Hlavne by som chcel Popradčanom a všetkým usporiadateľom, čo prispeli k tomu, aby sa Rallye Tatry opäť ukázali na svetlo sveta vo svojom neopakovateľnom prostredí, poďakovať. Ja mám Tatry rád, mám rád ľudí z pod Tatier a verím, že Rallye Tatry minimálne ďalších 100 rokov bude pokračovať ďalej,“ zhodnotil Drotár, ktorý súťaží vo voľnom pohári spolu s Vladimírom Bánocim.

Ondrej Tomáš – Mitsubishi Lancer EVO X (SVK) : „My sme tu už štartovali dvakrát, raz ešte s Fábiou a raz s Misubishi Lancer trojkou, tak dúfam, že teraz to bude najlepšie,“ vyjadril svoje nádeje Ondrej, ktorý jazdí s A. Gömörim.

Peter Lorenčík – Mitsubishi Lancer EVO X (SVK) : „Veríme, že trojka bude naše šťastné číslo, musíme obhájiť svoje pozície. Lepšie počasie ani nemohlo byť, na rally to má presne takto byť,“ zhodnotil Loernčík, ktorý jazdí za tím Loracing s Kamilom Rusnáčikom.

Tibor Kovács – Subaru Impreza RA (SVK) - „Veľmi sa tešíme, že sme tu mohli prísť, dúfam, že všetkých divákov pobavíme a dúfame, že to všetko dobre vyjde. Ďakujeme organizátorom a všetkým, je to super, že sme tu,“ dodáva Kovács, ktorý jazdí s Branislavom Novotným za domáci popradský tím.

Pavel Kravárik – VW Golf 1 (SVK) - „Konečne sme doma, stále jazdíme na VW Golf 1, dúfame, že ešte dlho vydrží a my s ním,“ povedal Kravárik zo Spišskej Belej jazdiaci s Andrejom Kacvinským.

Michaela Debnárová – Peugeot 206 (SVK) - „Hlavné slovo má co-pilot, ja len musím robiť to, čo mi ona káže,“ priblížila divákom svoje úlohy pilotka Debnárová. „Hoci sme ženská posádka, nehádame sa,“ ubezpečila co-pilotka Nikola Zemanová.

Autor: Slavomír Petrus


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye