*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


Press
Tatry ešte zažijú bitku o pódium

Bratia Melichárekovci držia stopercentnú úspešnosť aj po siedmej rýchlostnej skúške a súperom nechávajú iba omrvinky. V doterajšom priebehu 40. Rallye Tatry totiž dosiahli najrýchlejšie časy na všetkých odjazdených úsekoch. Náskok topoľčianskej dvojice na čele súťaže už prekonal hranicu 70 sekúnd. „Zatiaľ ideme bez problémov. Do poslednej sekcie pôjdeme opatrnejšie a dúfam, že sa nám vyhnú problémy,“ povedal Jaro Melichárek.

Avizované zrýchlenie Grzyba s Hundlom neprišlo a Poliaci sú na teraz štvrtí. „Nie sme spokojní, máme problémy s autom, ide iba na 50 percent. Budeme sa snažiť dôjsť do cieľa a uvidíme, čo bude,“ konštatoval pred posledným preskupením smutný Grzyb.

 Béreš s Repásom sa na trati nevyvarovali zaváhaniam:  „Urobil som menšiu chybu v jednej zákrute na Uloži. Prednými kolesami sme spadli do menšej priekopy, kde sme stratili asi päť sekúnd. Musíme ísť naplno, pretože sa ťaháme s Hadikom o desatinky.“ Slovensko-maďarskej posádke nezahrala do karát ani 10-sekundová penalizácia za nesprávny prejazd retardérom. V priebežnom hodnotení si ale udržala druhé miesto. Tretia priečka patrí ďalšiemu Subaru Impreza R4 s Maďarmi Hadikom a Kertészom.

Druhú až šiestu pozíciu priebežného poradia však delia pomerne malé časové odstupy a pred sebou ešte máme celú jednu sekciu s takmer 29 meranými kilometrami. Minimálne mestský okruh navyše môže spestriť vlhká alebo mokrá vozovka, lebo v Poprade sa popoludní rozpršalo.

Súťaž medzičasom predčasne skončila pre Tibora Kovácsa s Branislavom Novotným (Subaru Impreza), Michaelu Debnárovú s Nikolou Zemanovou (Peugeot 206) i Istvána Petho s Attilom Ruboczkym (Mitsubishi Lancer Evo IX). Zoznam odstupujúcich dvojíc v hodnotení majstrovstiev Slovenska narástol na sedem.

Autor: Filip Garaj, tlačové stredisko Rallye Tatry


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye