*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


Press
Ing. Pavel Kravárik

Rallye Tatry pôjdeme naplno

Popradčan Tibor Kovács, ako väčšina jazdcov pretekov rally, kopcov, okruhov alebo motocrossu, dokonca aj formuly 1, začínal na motokárach. K motoristickému športu ho priviedol otec, ktorý sám kedysi jazdil rally. S motokárou prežil Tibor detstvo aj pubertu. Bol účastníkom majstrovstiev Slovenska aj Európy. Na majstrovstvách Slovenska získal titul majstra. Po motokáre sa v roku 2000 dal na rally so Škodou Favorit a od roku 2010 jazdí rally na Subaru Impreza RA. Na Rallye Tatry 2012 sa predstaví vo voľnom pohári na Subaru so spolujazdcom Braňom Novotným.


Diváci uvidia vaše modré Subaru na tratiach Rallye Tatry vo voľnom pohári, ale ako viem, sú to vaše jediné preteky v seriáli veľkej rally v tomto roku...
Túto sezónu sme kvôli nedostatku financií vylúčili účinkovanie v seriáli majstrovstiev Slovenska a jazdíme iba Mini Rally Cup (MRC). Zatiaľ sa nám na MRC - čku darí, po štyroch pretekoch sme druhí v absolútnom poradí s malou stratou na prvého. Ešte máme pred sebou tri podujatia, takže určite zabojujeme o pohár pre absolútneho víťaza MRC.

Odkedy jazdíte rally so spolujazdcom Braňom Novotným?
S Braňom jazdíme na Subaru od roku 2010. Klape nám to výborne, už len nejakú silnejšiu techniku do rúk, by nám bolo treba. Naše Subaru sme si doviezli pred tromi rokmi z Írska. Prerábali sme si auto z pravej strany na ľavú a vykonali úpravy tak, aby spĺňali homologizačné predpisy na rally.

Súperili ste v minulosti s účastníkmi voľného pohára Rallye Tatry 2012?
Na podujatia veľkej rally momentálne nemáme sponzorov, ale s účastníkmi voľného pohára na Rallye Tatry sa dobre poznám. V minulej a predminulej sezóne sme sa „naháňali“, ako účastníci majstrovstiev Slovenska s Lorenčíkom aj Herdickým. Okolo trate bude veľa našich známych, takže určite pôjdeme tatranskú rally naplno.

Čo hovoríte na opätovné zorganizovanie legendy - Rallye Tatry?
Rally preteky jazdím šesť rokov a teším sa, že si konečne zajazdím doma. Verím, že sa novým organizátorom Rallye Tatry podarí zorganizovať preteky tak, aby boli spokojní diváci aj jazdci. A nám sa možno podarí za predvedený výkon na Rallye Tatry získať nejakého sponzora.

 

Autor: Slavomír Petrus


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye