*** PETROLTRANS – RALLY TEAM na 45. Rallye Tatry 2018 *** Víťazom Rally Tatry sa stala posádka Koči, Mozner ml. *** Ohlasy jazdcov v cieli Rallye Tatry *** Oficiálne záverečné klasifikácie - VÝSLEDKY *** Galéria fotografií kompletná ***


Press
V sobotu sa posádky zapotia

Piatkový večerný prológ na periférii Popradu otvoril 40. Rallye Tatry. Dnes sa posádky na mestský okruh vrátia ešte trikrát, absolvujú však jeho dlhšiu verziu a navyše v opačnom garde ako včera. Okrem popradskej rýchlostnej skúšky, sú pripravené aj tri prejazdy klasickými meranými úsekmi Uloža-Nižné Repaše (10,56 km) a Levočské Kúpele-Záľubica (8,95 km). Trať meria viac ako 305 kilometrov, z nich takmer 87 bude meraných. Predpovede počasia hlásia slnečné a teplé počasie s teplotami do 28 stupňov.

„Máme trochu inú techniku ako predtým. Po včerajšku to vyzerá, že funguje dobre. Uvidíme, aké to bude na ozajstných rýchlostkach v lese. Stále sa s tým učíme,“ hovorí priebežný líder súťaže Jaroslav Melichárek. „Záleží, aké tempo nasadí Grzyb,“ dodal. Jaro Melichárek s bratom Erikom na Citroene C4 WRC boli v piatok večer suverénne najrýchlejší. Na 6,3 kilometrov dlhej trati ušli druhým v poradí – Igorovi Drotárovi s Vladom Bánocim (Škoda Fabia WRC) o 7,1 sekundy.

„Je pekné ráno, slniečko svieti, dobre sme sa vyspali a tešíme sa na pekné súboje. Som zvedavý, akí rýchli budú mladí chlapci – naši konkurenti. My si pôjdeme to svoje tempo a verím, že z toho bude dobrý výsledok,“ povedal Igor Drotár krátko pred nasadnutím za volant Fabie WRC.

K ostrým súbojom sa schyľuje aj medzi produkčnými vozidlami, ktorých je v štartovom poli až jedenásť. Medzi nimi aj Peter Lorenčík s Kamilom Rusnačikom v Mitsubishi Lancer Evo X. Tí síce včera po prológu museli odstúpiť, no organizátori im v sobotu dovolili pokračovať. Čaká ich poriadna stíhacia jazda.

Na čele sa medzičasom vyhrieva česko-slovenská dvojica Josef Semerád/Radovan Mozner. Na zlato si však brúsia zuby aj ďalší. „Máme veľmi silnú konkurenciu, takže si netrúfam odhadnúť ako to dopadne. Budeme bojovať, ale zároveň sa nemôžeme nechať strhnúť a príliš riskovať. Dojazd do cieľa je náš prvoradý cieľ,“ hlásil ráno Mário Csente, ktorý spolu s českým navigátorom Miroslavom Těšinským nocoval na štvrtom mieste v triede. 

Organzátori medzičasom riešia kuriózny problém. Pri obci Ruskinovce, ktorá je súčasťou rýchlostnej skúšky Levočské Kúpele-Záľubica bola nájdená stará munícia. Pyrotechnici sú pripravení, zaistiť a odviesť nechcený nález. Odstraňovanie munície by však nemalo ohroziť harmonogram súťaže.  

Autor: Filip Garaj tlačové stredisko Rallye Tatry


© RALLYE TATRY 2013 - 2018 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye