*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


Press
Mestský okruh v rámci Rallye Tatry si vyskúšali aj veterány

Atraktívny mestský okruh v Poprade si dnes popoludním v rámci Rallye Tatry vyskúšali aj historické vozidlá. Veterány sa pod Tatrami stretli v rámci jubilejného 30. ročníka zrazu členov a priateľov Tatranského veterán car clubu. Ten vznikol na prelome 70.tych a 80.tych rokov a na zraz si tento rok pozvali účastníkov z celého Slovenska a takisto aj veterány z Maďarska a Českej republiky.

"Určite to bol pre nás zážitok, hoci sme nešli určite tak rýchlo, ako bežné rely autá, keďže naše veterány majú 50 až 80 rokov. Naša obvyklá rýchlosť je tak 40 až 60 kilometrov za hodinu, teraz sme šli tento okruh takých 50 kilometrov za hodinu, do zákrut trošku pomalšie. Každopádne sme si to užili," konštatoval predseda Tatranského veterán car clubu Jozef Pollág s tým, že doteraz takúto možnosť veterány počas svojho zrazu nemali. Diváci mohli vďaka tejto prehliadke vidieť, ako ide automobilová technika dopredu a ako sa ten motorizmus vyvíjal.

V rámci stretnutia sa veterány najprv predstavili na Námestí sv. Egídia a po skončení okruhu v rámci Rallye Tatry sa presunuli pred Dom kultúry do Svitu a odtiaľ ku kaštieľu v Lučivnej.

„Okrem toho, že sa navzájom stretneme a vymeníme si skúsenosti pri zveľaďovaní našich historických miláčikov, urobíme radosť aj verejnosti, u ktorej sa podobné akcie tešia veľkému záujmu. Veď na týchto vozidlách je prezentovaný vývoj motorizmu vrátane dizajnérskej práce, ako aj konštrukcie jednotlivých automobilov. Pri pohľade na tieto historické vozidlá, človek často zistí, že sa pozerá na umelecké dielo, ktoré niekedy predbehlo aj dnešnú dobu,“ dodáva Pollág.

Organizátorov teší, že po rozposlaní prihlášok si mohli vyberať, kto sa na podujatí so svojim veteránom predstaví. „Z kapacitných a finančných možností sme mohli potvrdiť účasť iba 25 vozidlám. Aj preto sme starostlivo vyberali, a veríme, že návštevníci a priaznivci veteránov sú s našim výberom spokojní,“ dodal Pollág. Na podujatí sú vystavené vozidlá vyrobené od roku 1905 až po tzv. youngtimery, vozidlá do roku výroby 1982.  „Z prihlásených spomeniem Talbot z roku 1912, Fiat 1500 cabrio z 1936, Škoda Populár z roku 1938, Velorex z 1964, či legendárne Ferrari z roku 1972,“ vymenúva Pollág.

Fotogalériu veteránov si môžete pozrieť TU.

Autor: Adriana Antošková, tlačové stredisko Rallye Tatry


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye