*** V Poprade už prijímajú prihlášky na Rallye Tatry *** Akreditácia novinárov - Press *** Prihlásenie vozidiel - Posádky/Prihlásenie *** Pod Tatry sa opäť zídu autá s elektrickým a hybridným pohonom *** Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019 *** ZVLÁŠTNE USTANOVENIA - Posádky/Dokumenty *** Premiérový ročník Rallye Tatry Legend *** Majstrovstvá Slovenska začne Valašská rally v Česku *** Usporiadatelia z Popradu sa podieľajú na Valašské rally *** Hľadá sa víťaz tretieho ročníka Tatransko-Valašského pohára! ***


Press
O niekoľko týždňov odštartuje legendárna Rallye Tatry

V piatok 26. júla o 18. hodine odštartuje v Poprade na Nám. sv. Egídia jubilejný 40. ročník legendárnej Rallye Tatry. Preteky sú zaradené do majstrovstiev Slovenska – DMACK RALLY 2013 ako 4. podujatie a ako 3. podujatie Slovenského rally pohára (SRP). Organizátorom súťaže je AOS klub Poprad. Cieľ rally a odovzdávanie cien je naplánované na sobotu 27. júla pri cieľovej rampe, opäť v Poprade na námestí. Očakáva sa prihlásenie približne 70 posádok zo Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska. Chýbať nebudú nadupané WRC vozidlá, štvorkolky, ale aj upravené rally špeciály, ktoré si to rozdajú v slovenskom rally pohári.

V jednoetapových pretekoch je pre posádky seriálu majstrovstiev Slovenska pripravená trať s celkovou dĺžkou 318, 90 km. Celková dĺžka rýchlostných skúšok (RS) je 93 km. V piatok večer sa uskutoční atraktívny mestský okruh RS 1 - Poprad v priestoroch mimoúrovňovej križovatky na Vysoké Tatry. Štart prvého vozidla je naplánovaný na 19.40 hod. Po skončení piatkovej RS, ktorá má dĺžku 6,3 km, sa posádky odoberú do uzavretého parkoviska.

V sobotu 27. júla sú na programe rýchlostné skúšky 2 až 10. Druhá RS – Úloža začína štartom prvej posádky o 8.33 hod. Rýchlostka končí po 10,65 km pred obcou Nižné Repaše. Potom sa vozidlá presunú cez Torysky na štart tretej RS Levočské kúpele - Záľubica. Štart  bude o 9.13 hod. Štvrtá a piata RS – Poprad majú štart o 9.53 resp. 11.41 hod.
Súťažné posádky si rýchlostné skúšky Úloža a Levočské kúpele zopakujú ešte dvakrát a mestský okruh v Poprade ešte raz, ako ôsmu v poradí.

V rámci 3. podujatia SRP čaká na účastníkov 124,9 km z čoho bude päť RS v dĺžke 38,40 km. Jazdci SRP budú súťažiť v piatok na večernom okruhu a v sobotu odjazdia po jednej RS Úloža, RS Levočské kúpele a dve rýchlostné skúšky RS Poprad.

Novinári sa môžu akreditovať už teraz. Akreditačný formulár a akreditačné pravidlá nájdete na stránke www.rallyetatry.sk.

Tlačová správa na stiahnutie (431 KB)


© RALLYE TATRY 2013 - 2019 | p.oravec@aosklubpoprad.sk | www.rallyetatry.sk
Adresa: AOS, Šrobárova 47, 058 01 Poprad | Foto: Daniel Hlinka, Slavomír Petrus, Martin Hlinka a Dávid Havránek.

Sledujte nás: facebook rallye twitter rallye youtube rallye skype rallye